Kwi 13
Coaching przy kuchennym stole

„Coaching przy kuchennym stole”

Autor: Lilianna Kupaj

Jak stosować sprawdzone metody i narzędzia, aby kreatywnie wychodzić z trudnych sytuacji i jednocześnie się rozwijać? Jak pomóc swojej rodzinie i zostać jej coachem? Dowiesz się z tej publikacji.

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

Chcesz wypłynąć na szerokie wody? Aby żeglować po morzu życia, musisz znać jego kaprysy, przypływy i odpływy, a także wpływy. Są bowiem w Twoim życiu tacy ludzie, których wpływ ukształtował Twoje marzenia i sny. Tacy ludzie, których wpływ widoczny jest w każdej rzeczy której się dotykasz. Tacy ludzie, którzy pokazali Ci, jak sprostać każdemu nadchodzącemu dniu.

Kto miał na Ciebie największy wpływ?

Jak Ci się wydaje, kim była ta osoba? Odpowiedź może być prostsza niż myślisz. Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź.

Przeprowadzono kiedyś ankietę wśród grupy studentów, którym zdano pytanie: kto miał na Ciebie największy wpływ? Najczęściej zaznaczano odpowiedzi: matka, babcia, nauczycielka, przyjaciółka. W 80% to były kobiety!  Oczywiście pojawiły się także i inne odpowiedzi. Jednak fascynujące wydaje się to, że aż 8 na 10 typów to wyjątkowe kobiety. Co najdziwniejsze, nie były to aktorki, modelki i celebrytki, a zwyczajne, jak by się na pierwszy rzut oka wydawało matki, żony i siostry, po prostu bohaterki codziennego życia.

Coaching przy kuchennym stole

To właśnie one w natłoku najróżniejszych obowiązków zawsze znajdowały chwilę dla Ciebie, która potrafiła odmienić na lepsze cały Twój świat. Czy pamiętasz te magiczne słowa, którymi zdobywały Twoje serce? Ponieważ kobiety mają niezwykłą zdolność pojawiania się wszędzie tam gdzie akurat są potrzebne, to najczęściej one przekazują najważniejsze życiowe prawdy i wartości. To one zachęcają do rozwijania talentów, motywują, kształcą.

Mówiono Ci już, że dzieci często kopiują życiowe sukcesy i błędy rodziców. W istocie jest coś prawdziwego w powiedzeniu „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Jednak czy zastanawiałaś się, jak to jest w Twoim przypadku? W trzeźwiej ocenie pomogą Ci biografie innych
ludzi.

Czytając historie wielkich postaci czy też zwyczajne pamiętniki, bardzo często zauważasz znamienny wpływ mamy, babci czy też nauczycielki. Wielcy ludzie, wszyscy i każdy z osobna byli kiedyś mali. To właśnie umysł dziecka poznaje świat najbardziej dynamicznie. To właśnie w tym umyśle kształtują się ideały i marzenia, które wyznaczać będą kierunek Twojego rozwoju. Czy wiesz, że podobno na twórczość H.Ch. Andersena największy wpływ miała cudowna babcia, która zabierała go do ogrodu pełnego wspaniałości i opowiadała ludowe baśnie, które tak silnie ukształtowały jego niesamowitą wyobraźnię?

Tak, kobiety potrafią być aniołami na ziemi. Zapewne zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że tak jak inni są tylko ludźmi, popełniają drobne błędy, a ich wpływ, choćby się badzo starały, potrafi być destruktywny. Czasem relacje z najważniejszymi kobietami w Twoim życiu bywają pełne frustracji, pretensji i co za tym idzie, zahamowań. Na pewno znasz kogoś, kogo kiepska nauczycielka zniechęciła do nauki języków lub matematyki, albo kogoś, kto nie jada szpinaku ze względu na „wmuszanie” go w dzieciństwie.

Kobieto! Nieważne, czy jesteś siostrą, narzeczoną, żoną, matką, babką lub pełnisz inną ważną rolę w życiu drugiego człowieka. To naturalne, że zadajesz sobie teraz pytanie: Jak ja wpływam na najbliższych? Zamiast myśleć, zacznij działać. Jak to zrobić?

Pomogą Ci coaching i mentoring do Twoich usług przy kuchennym stole!

Aby rodzinna zupa już nigdy nie była za słona. Rozwój dla Twoich najbliższych bez stresu, łez i zbędnych problemów. Możesz mieć to wszystko w garści, wystarczy, że poznasz kilka skutecznych zasad z wachlarza współczesnego coachingu.

Czym jest coaching?

Kiedy słyszysz słowo „coach” po raz pierwszy, możesz jedynie przeczuwać, jak wielki potencjał dla Ciebie kryje się w jego znaczeniu. By zrozumieć, jak wiele korzyści czerpać będziesz z zastosowania jego zasad, powinnaś najpierw zrozumieć znaczenie samego terminu.

Kim jest dla drugiego człowieka coach? Najprościej mówiąc, jest to najbliższy partner. Równoprawne relacje pozwalają Wam na obieranie i osiąganie wspólnych celów w życiu, karierze, interesach – na każdym polu. Jest więc wiele prawdy w twierdzeniu, że coach to Twoja druga głowa. Ponieważ jest po części Twoja, skupia się na Twoich celach, rezultatach i wynikach.

Ponieważ po części nie jest Twoja, potrafi spojrzeć na Twoje działania z dystansem i obiektywizmem. Twój coach to Twój sojusznik w twórczym i inspirującym procesie myślenia, który pobudza Twoją świadomość do maksymalizacji potencjału osobistego i zawodowego. Teraz Ty możesz być coachem we własnym domu!

Ogromną pomocą może stać się dla Ciebie książka drukowana lub ebookCoaching przy kuchennym stole”. Zobacz, co sama autorka mówi o tej pozycji:

“Tę książkę napisałam dla Ciebie. Wizja, która towarzyszyła mi podczas pisania i generalnie towarzyszy mi w życiu, to aby rodziny żyły ze sobą razem przez całe życie. Lilianna KupajAby zamiast się rozwodzić, usiadły przy stole w kuchni do rozmów transformujących ich życie. Aby to robiły do skutku z wiarą przenoszącą góry. Pragnę, aby umiejętności z tej książki dały ci poczucie bezpieczeństwa i trwały grunt do budowania bezpieczeństwa i miłości swojej rodziny.

Chcę, abyś przeczytała tę książkę, żebyś nosiła ją przy sobie. Widzę ją otwartą w Twojej kuchni, przy Twoim łóżku, podczas rozmów z bliskimi. Znajdziesz tu praktyczny przewodnik do rozmów z dziećmi, z mężem, z rodzicami czy teściami. Historie, które przytaczam, są historiami moich klientów i to one niezwykle uczą.

Po przeczytaniu tej książki i przerobieniu ćwiczeń będziesz potrafiła rozmawiać bezkonfliktowo. Nauczysz się szukać pozytywnych intencji w zachowaniach swoich i innych ludzi. Zrozumiesz, że to, co robisz w życiu, jest efektem wszystkich twoich życiowych doświadczeń, że Twoje potknięcia – to nie jest twoja wina. Jeśli błądzisz, to wypływa to z konkretnego twojego życiowego doświadczenia. Więc naucz się życia zgodnego, pełnego miłości, dobrych relacji nawet w trudnych życiowych sytuacjach, wtedy Twoja rodzina będzie wzrastać, a satysfakcja z osiągnięć będzie przepełniać Twoje serce”.Lilianna Kupaj

Zanim uwierzysz nam na słowo, posłuchaj, co inni mówią o tej książce!

Zobacz niektóre opinie uczestników coachingów  prowadzonych przez autorkę:

Witaj, Lilko,

pisze do Ciebie dosyć wcześnie, ale dopiero zamierzam położyć się spać. To wszystko zawdzięczam koledze, który dał mi ogromną możliwość rozwinięcia, słuchania i wykorzystania tego wszystkiego, czego nauczyłem się do tej pory od Ciebie. Jest 5:22 i jestem całkowicie wypompowany z energii, jaką włożyłem w dzisiejsze, a w zasadzie wczorajsze warsztaty, oraz rozmową kilkugodzinną z moim kolegą. Mam tyle pomocniczych pytań, że nie umieszczę żadnego z nich, bo być może przyjdą mi rozwiązania w ciągu kilku najbliższych dni. Niemniej jednak bardzo, ale to bardzo, chciałbym Ci podziękować za czas i naukę poświęconą między innymi dla mnie na Twoich zajęciach. Zwieńczeniem tego wszystkiego, czego nauczyłem się przez ostatnie kilka miesięcy, była dzisiejsza informacja zwrotna od mojego kolegi: „Wiesz co, jedyną osobą, która mnie słucha, jesteś Ty. Czuję się przy Tobie jakbyś był moim psychologiem. I dzięki Tobie zrozumiałem, że potrzebuję czasu, aby zrozumieć zmiany, które zachodzą we mnie i w moim otoczeniu”. Lilka, jestem po prostu tak naładowany, że nie ma mowy dzisiaj o spaniu. Jest to dla mnie coś tak radosnego, że nie potrafię tego opisać. Jeszcze raz chciałbym Ci bardzo podziękować za naukę i wierzę że spotkamy się w przyszłości, aby rozwinąć to dalej.

M., czerwiec 2009

Coaching pokazał mi, że jestem mądrym, dobrym i dzielnym człowiekiem. Dzięki coachingowi odkryłam też wielką radość z tego, że wolno i tak o sobie myśleć. Codziennie dodaje mi to skrzydeł. Dziękuję, moja Trenerko.

Wiesia Kryza

Dlaczego warto, by ta książka wywarła wpływ na Ciebie?

 • Ponieważ zawiera przykłady będące „dzieleniem się doświadczeniem”, czyli jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i podpowiedzi, jak zachowywać się w sytuacjach, które nas często spotykają;
 • Ponieważ napisana została ciepłym, serdecznym językiem, który autorka sama nazywa „miłością do drugiego człowieka”;
 • Ponieważ do książki drukowanej dołączone są sesje coachingowe w formie nagrań wideo, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć i przyswoić sobie prezentowane narzędzia;
 • Ponieważ zawiera gotowe arkusze do zastosowania podczas Waszych domowych sesji coachingowych;
 • Ponieważ dzięki niej słowa coaching i mentoring zyskają zupełnie nowe znaczenie – będą nieocenioną pomocą w Twoim codziennym życiu.

Ta publikacja zainspiruje Cię do podjęcia trudu zmiany swojego życia na lepsze, da Ci proste i skuteczne wskazówki i pokaże, w jaki sposób dokonywać zmian w sobie. Pozwoli Ci też odkryć w sobie siłę, możliwości i ogromny potencjał do budowania swojego życia z najbliższymi tak, by było źródłem radości.

Coaching przy kuchennym stole

Dzięki tej książce:

 • zacieśnisz więzi w rodzinie i zbudujesz silną nić porozumienia z najbliższymi;
 • będziesz kochać swoje dzieci nie tylko mocno, ale i mądrze; świadomie i ze zrozumieniem;
 • zaczniesz świadomie POZYTYWNIE wpływać na rozwój Twojej rodziny;
 • szczęście, radość, zrozumienie – to będzie określać Twoje relacje z najbliższymi;
 • będziesz umiała rozmawiać bezkonfliktowo, a Wasze rozmowy będą konstruktywne;
 • nauczysz się zgodnego, pełnego miłości życia niezależnie od życiowych trudności;
 • nauczysz się szukać pozytywnych intencji w zachowaniach swoich i swoich najbliższych;
 • stworzysz w swoim domu atmosferę ciepła i bezpieczeństwa;
 • staniesz się kobietą DOBREGO WPŁYWU i po latach Twoi najbliżsi powiedzą, że to Ty miałaś w ich życiu NAJWIĘKSZE znaczenie.
To jeszcze nie wszystko!

Do książki drukowanej została dołączna płyta, a na niej:I. Dwa nagrania audio: medytacja serca i autobiografia rozwijające miłość do siebie i poczucie wartości.

II. 5 sesji coachingowych
:
1) „Droga do celu Diltsa” – niezwykłe ćwiczenie, który pomaga, przy użyciu podświadomych talentów, zaplanować osiągnięcie celu oraz odkryć umiejętności, jakich potrzebujesz, aby osiągnąć cel.
2) „Przyjrzyj się swojej relacji z drugą osobą” – cztery podstawowe punkty widzenia w relacjach – ćwiczenie pokazuje, jak zobaczyć obiektywnie Twoją relację z druga osobą. Przydatne w przypadku nieporozumień, konfliktów, poczucia niesprawiedliwości w związku.
3) „Tworzenie pomostu pomiędzy wartościami” – Robert Dilts uważa, że nie ma konfliktów. One istnieją tylko w naszych umysłach. Każdy konflikt można rozwiązać na różne sposoby. To ćwiczenie pokazuje, jak można to zrobić przy użyciu przeformułowań słownych. Słowa poruszają – „sterują naszą podświadomością”, inne nazwanie niektórych postaw pomaga w pełni zrozumieć drugą osobę i uwolnić się od konfliktu.
4) „Arkusz oceny zwyciężających przekonań” – niezwykle skuteczny proces pomagający wzmocnić przekonania – założenia życiowe, które są nam potrzebne do osiągnięcia konkretnych celów.
5) „Podróż bohatera” – podróż bohatera jest metaforą ludzkiego życia. Można powiedzieć, że każdy z nas powiela ten schemat w drodze do budowania własnego szczęścia. Jako narzędzie coachingowe może być stosowane w sytuacji, gdy przechodzisz życiową zmianę.

Zdecyduj już teraz, jak bardzo chcesz WZMOCNIĆ w sobie tę SIŁĘ, która pozwala Ci wywierać POZYTYWNY wpływ na tych, których kochasz

Nie czekaj dłużej, Twoi najbliżsi muszą zobaczyć w Tobie osobistego coacha, który wesprze, pomoże, doradzi, ukierunkuje i będzie źródłem zachęty. Stań się dla nich „katalizatorką” pozytywnych zmian!

Zamów już teraz!

Link do publikacji: Coaching przy kuchennym stole

Autor adminKomentarze wyłączone.