Czas pracy w przykładach


„Czas pracy w przykładach”
Autor: Bożena Lenart i Anita Gwarek


Jak należy ustalać czas pracy (wymiar i rozkład) pracowników zatrudnionych w różnych systemach czasu pracy?


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Jak należy ustalać czas pracy (wymiar i rozkład) pracowników zatrudnionych w różnych systemach czasu pracy?

Pracodawco! czy jesteś pewien, że prawidłowo rozliczasz czas pracy swoim pracownikom?
Pracowniku! czy wiesz ile ci się należy z tytułu nadgodzin?
Przedstawiamy wyjątkową publikację, w której autorzy nie piszą o teorii czasu pracy, nie posługują się trudnym prawniczym językiem. Po prostu dają gotowe rozwiązania i przykłady, dzięki którym rozliczenie czasu pracy, nadgodzin, pracy w niedziele i święta będzie bardzo proste.
Autorki za pomocą licznych przykładów tłumaczą, jak należy ustalać wymiar i rozkład czasu pracy pracowników zatrudnionych w różnych systemach czasu pracy. W publikacji dużo miejsca poświęcono rozliczaniu pracy w godzinach nadliczbowych, w dniach wolnych od pracy, podczas dyżuru, przestoju a także w związku z usprawiedliwioną nieobecnością w pracy.

Kim są Autorki?

Bożena Lenart, Anita Gwarek – specjalistki prawa pracy z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, absolwentki Wydziału Prawa i Administracji UW, autorki wielu publikacji o tematyce prawa pracy; w środowisku specjalistów ds. kadr znane z prowadzenia interesujących szkoleń i licznych artykułów w prasie codziennej.

W publikacji elektronicznej „Czas pracy w przykładach”, znajdziesz gotowe rozwiązania na każdą okazję:

  • Masz problem z zastosowaniem w praktyce takich pojęć jak: norma, wymiar rozkład czasu pracy, przeciętny pięciodniowy tydzień pracy? Ten e-book wytłumaczy Ci co się za nimi kryje i je zastosować w rozliczeniu czasu pracy.
  • Nie wiesz, czy prawidłowo ustalasz godziny nadliczbowe? W tej publikacji znajdziesz przykłady przekroczenia normy dobowej i średniotygodniowej w różnych systemach czasu pracy, a także w przypadku pracownika niepełnoetatowego oraz zasady rozliczania nadgodzin
  • Masz wątpliwości, jak rozliczać czas pracy w związku z np. chorobą, urlopem pracownika? Zobacz przykładowe harmonogramy czasu pracy, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć zasady rozliczania usprawiedliwionej nieobecności pracownika.
  • Rozliczasz czas pracy pracownika zwalnianego w połowie miesiąca i pracownik wypracował nadgodziny? W e-booku znajdziesz informacje na temat rozliczania czasu pracy pracowników zatrudnianych i zwalnianych w trakcie miesiąca.
Treść e-booka to fragment publikacji pt. „Kadry. Serwis spraw pracowniczych” (Wydawnictwo BECK) – obszernego opracowania poświęconego tematyce prawa pracy, podatków i ubezpieczeń społecznych, dostępnego na rynku w cenie 199 zł.
Osobom zainteresowanym wyłącznie problematyką nawiązania stosunku pracy, w tym także umowy o pracę polecamy ebook „Czas pracy w przykładach” skoncentrowany tylko na tej tematyce – dzięki temu zyskują dostęp do praktycznych informacji i gotowych rozwiązań za jedyne 36,60 zł, bez konieczności kupowania 2 tomowego dzieła za 199 zł.

Publikacja zawiera przykłady i przepisy aktualne na rok 2008!

Wszystkie przykłady przedstawione w e-booku „Czas pracy w przykładach” dotyczą aktualnego kalendarza na 2008 r. Dzięki temu bez problemu poradzisz sobie z takimi sytuacjami jak:

  • ustalenie wymiaru i rozkładu czasu pracy na poszczególne miesiące 2008 r.,
  • rozliczanie czasu pracy podczas zbiegu dwóch świąt – w maju i grudniu 2008 r.,
  • rozliczanie czasu pracy w miesiącach, w których występują inne dni świąteczne.

Dodaj komentarz