Kwi 07
CZWARTA DROGA. Ulepszony System Finansów Osobistych

„CZWARTA DROGA. Ulepszony System Finansów Osobistych”

Autor: Paweł Nowak

Poznaj Ulepszony System Finansów Osobistych Żelazne, uniwersalne i obiektywne zasady funkcjonowania finansów osobistych. Będą działać niezależnie od tego, czy masz świadomość ich wpływu na swoje życie, czy jej nie masz, czy z nich korzystasz, czy też nie. Spraw, aby działały na Twoją korzyść!

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

Twoja obecność na tej stronie niesamowicie dobrze o Tobie świadczy. Nie oznacza ona nic innego jak to, że chcesz zabezpieczyć swoje finanse osobiste i mieć mniejsze wydatki w ciągu roku. A może masz dość życia od pierwszego do pierwszego, niezależnie od tego, ile zarabiasz?

Paweł Nowak, autor: człowiek, który oszczędzał firmom setki tysięcy złotych

Być może zastanawiasz się, skąd swoją wiedzę czerpie autor książki. Przeczytaj:

Co mówi autor o swoim doświadczeniu?

„Kiedyś, gdy jeszcze na etacie zarządzałem wielomilionowym budżetem swojego działu, miałem wypracowywać 10% oszczędności. Tego ode mnie wymagano. I takie oszczędności rok po roku były. Narzędzia do tego celu nie były liczne: porównywanie ofert różnych dostawców, renegocCzwarta drogajacje umów, wdrażanie nowych rozwiązań oszczędnościowych, zmiany procesów biznesowych, drobne usprawnienia. 10% z kilku milionów to kilkaset tysięcy złotych na mniejsze wydatki w ciągu roku.
Pragnę pokazać, że finanse osobiste również nie NIE SĄ DZIEŁEM PRZYPADKU, lecz opierają się na KONKRETNYCH FUNDAMENTACH, podlegają określonym prawom, a przy ich zwielokrotnianiu trzeba stosować uniwersalne zasady.

Wyjaśnię, w jaki sposób zasady rozwoju finansów osobistych wyznaczają jego cztery kierunki — cztery drogi ewolucji.
W serii niewielkich, wydawanych sukcesywnie książek, będę krok po kroku, obszar po obszarze, odsłaniać tajemnice finansów osobistych.

Czym jest „Czwarta droga” i czy jest to droga, którą chciałbyś iść?

Pierwsza droga — stagnacji — od wypłaty do wypłaty, bez specjalnych wyzwań, ale też bez większych możliwości, naturalnie zanikającą wskutek określonych czynników.

Druga droga— pod wiatr — droga ciągłej walki o przetrwanie, zmagania się z otoczeniem, żeby wystarczyło na rachunki; najczęściej występująca. „Samopodtrzymująca” się wskutek towarzyszących jej zjawisk, które niepozornie, lecz stale, trzymają jak w uścisku, nie pozwalając wyrwać się z obranego i ustalonego kierunku, który prowadzi donikąd.

Czwarta drogaTrzecia droga— zmarnowanych możliwości — droga w ograniczonym dostatku; ostrożnego, ale raczej powolnego powiększania stanu posiadania, bo nie znamy własnych możliwości i instrumentów, zasad czy praw natury. Mogłyby one przynieść coś wielkiego, ale tak nie jest, ponieważ nie dajemy im, a tym bardziej sobie, żadnych szans.
Czwarta droga — do finansowej wolności — droga świadomego zarządzania własnymi finansami, z celem na określonym poziomie wolności finansowej, pełna wyzwań i ryzyka, ale dzięki temu prowadząca do prawdziwej wolności”.

 

 

Czytelnik zyskuje 550 zł  po przeczytaniu pierwszej części książki „Czwarta droga. Przełom w budżecie domowym”

W życiu człowieka wydatki stanowią jego nierozerwalną część. Rozgraniczenie tego, co jest ważne bardziej, a co mniej, stanowi dziś nie lada wyzwanie. Świat, w którym żyjemy, z góry narzuca nam chęć posiadania czegoś, wyzwala potrzeby, których często sami nie odczuwamy.
Czwarta droga
W moim przypadku właśnie tak było. Nabywałem dobra, często za nie swoje pieniądze. Mówiłem: po co czekać, kiedy mogę mieć to już teraz. Myślałem, że wszystko, co mam, jest mi niezbędne i korzystnie wpłynie na moją przyszłość. Byłem pewny, że im więcej, tym lepiej. Sądziłem, że lokowanie pieniędzy
w dobra materialne to najlepszy sposób.

Po przeczytaniu książki „Czwarta Droga. Przełom w budżecie domowym” zdałem sobie sprawę, że prawdopodobnie moje wydatki są znacznie większe i nie zawsze słuszne, a nie takie, jak sądziłem. Dostrzegłem możliwość ograniczenia wydatków, a tym samym poprawy i zmiany na lepsze. Zastosowałem wskazówki autora. Uporządkowałem i uszczelniłem swoje finanse, tak aby mieć nad nimi pełną kontrolę, sporządziłem domowy budżet. W końcu wiem, ile i na co mogę wydać.

Na rezultaty nie musiałem długo czekać, wynik był szokujący. Jak się okazało, z domowego budżetu miesięcznie znikało ok. 550zł – to daje 16%.

Teraz już nie marnotrawię ciężko zarobionych pieniędzy. Nadmiar środków został przeznaczony na wcześniejszą spłatę kredytu oraz działania, których celem będzie redukcja wydatków z tytułu zużycia wody i elektryczności.

Spłaciłem kredyt, po raz pierwszy w życiu posiadam wolną gotówkę!

Łukasz Podsiadło

Opisane w książce zmiany w budżecie bohatera robią wrażenie. Aż dziw, że udało się je osiągnąć tak niewielkim wysiłkiem. Książka skłania do myślenia: zwraca uwagę na zagadnienia, które naturalnie ulatują w natłoku spraw, a przecież dotyczą każdego z nas.

Postawiona teza o rezerwach w budżecie to niemal wyzwanie. Aż kusi, żeby ją sprawdzić na sobie. Tak zrobiłem; zestawiłem wydatki, przejrzałem je, przemyślałem. Ze zdumieniem odkryłem, że znaczna ich część jest zupełnie niepotrzebna. Nie spodziewałem się, że aż tak znaczna! Teraz systematycznie je ograniczam. Wyjaśnienia do sytuacji bohatera są inspirujące. Myśl przewodnia dobrze widoczna. To chyba najlepiej wydane pieniądze.

Paweł Od teraz na drodze wzrostu

W pierwszej książce pt. „Czwarta droga. Przełom w budżecie domowym”, która spotkała się niesamowicie pozytywnym odbiorem i przez długi czas była na liście bestsellerów, autor omówił każdą z tych dróg — wyjaśnił, jak je rozpoznać, jakie ryzyko jest z nimi związane, dlaczego jedne łatwo zmienić, inne trudno, i do czego każda z nich może doprowadzić.

Szczegółowo opisał czwartą drogę. To określone podejście do zarządzania własnymi środkami Czwarta drogafinansowymi, postawa przyjmowana w stosunku do pieniędzy i korzystania z nich. Jej podstawą jest znajomość fundamentów i stosowanie zasady funkcjonowania finansów osobistych tak, aby odnieść korzyść — by osiągnąć wolność finansową.

Cykl „Czwarta droga” został otwarty książką, w której opisana jest prawdziwa historia. Piotr przez kilkanaście lat kariery zawodowej szedł w górę, po czym nagle, wskutek splotu różnych czynników, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Szukając z niej wyjścia, Piotr zwrócił się do autora z prośbą o wsparcie. Wspólnie dokonali analizy jego finansów i… eureka!

Rozwiązanie, które przyjęli, przekroczyło oczekiwania Piotra i jego. Było radykalne, zaskakujące i skuteczne — zmieniło podejście Piotra do pieniędzy o 180 stopni. Stał on się nowym człowiekiem na nowej drodze, drodze do finansowej wolności — czwartej drodze.

O autorze

“Zawodowo od 2009 roku jestem związany z rynkiem finansowym, na którym zajmuję się Paweł Nowakpośrednictwem w sprzedaży produktów finansowych. Wcześniej przez 16 lat pracowałem w branży informatycznej, najpierw tworząc i wdrażając systemy księgowości komputerowej, potem zarządzając informatyką w dużym koncernie zachodnim w branży spożywczej.

Jestem dwukrotnym absolwentem Politechniki Warszawskiej. Najpierw Wydziału Elektroniki, potem podyplomowych studiów MBA. Mieszkamy z żoną w okolicach Warszawy. Moje zainteresowania dodatkowe układają się wokół astrofizyki, historii malarstwa i literatury pięknej. Dużo czytam, spaceruję, jeżdżę rowerem.„Paweł Nowak, autor serii „Czwarta droga”

Wcale nie musisz zarabiać więcej, żeby mieć więcej pieniędzy

Poznaj Ulepszony System Finansów Osobistych 

Czwarta drogaW książce drugiej, na stronie której właśnie jesteś, poznasz wspólne korzenie bogacenia się i ubożenia, określone zasady, które pozwolą jednym bogacić się, jeśli tylko przestrzegają zasad, a innym ubożeć, jeśli ich nie przestrzegają.

Będziemy szukać zasad funkcjonowania finansów osobistych, które okażą się uniwersalne i obiektywne. Uniwersalne, gdyż pozwolą wyprowadzić drogę wzrostu i drogę ubożenia.

Obiektywne, gdyż będą działać niezależnie od tego, czy masz świadomość ich wpływu na swoje życie, czy jej nie masz, czy z nich korzystasz, czy też nie.

O czym dokładnie jest ta książka?

Analizując model funkcjonowania finansów osobistych, łatwo wskazać na zasady leżące u podstaw jego funkcjonowania. Są to fundamenty, ŻELAZNE REGUŁY, KTÓRE NIGDY NIE ZAWODZĄ. Dotyczą wszystkich. Także kierunki rozwoju są pochodną funkcjonowania tego systemu. Co więcej, nawet narzędzia liczbowego pomiaru aktualnej sytuacji finansowej, odzwierciedlające jak soczewka światło finansową przeszłość i Twoje decyzje, mają bezpośredni związek z funkcjonowaniem Systemu Finansów Osobistych. Te trzy kategorie rezultatów uzyskanych w toku analizy Systemu Finansów Osobistych stanowią treść części czwartej.

4 części książki, po 4 rozdziały

  • Cz. 1. Ukazanie aspektu statycznego systemu finansów osobistych: składniki majątku i powiązania między nimi (strumienie albo przepływy).
  • Cz. 2. Analiza właściwości składowych systemu w długim okresie (procesy nabycia/wytworzenia, funkcjonowanie, likwidacja/zbycie).
  • Cz. 3. Opis funkcjonowania systemu finansów osobistych: ścieżki wzrostu i ubożenia, czynniki utrudniające i wspomagające.
  • Cz. 4. Opis rezultatów analizy: zasady rozwoju, kierunki ewolucji, instrumenty zarządzania i wagę decyzji finansowych.

 

Daj sobie więcej pieniędzy

Niezależnie od Twojej sytuacji, jeśli nie jesteś z niej zadowolony, potrzebujesz chwili refleksji nad sobą. Potrzebujesz zatrzymania się w biegu i skupienia na sobie, nad swoją sytuacją, nad jej źródłami, nad możliwościami poprawy. Pomyśl przez chwilę: oceniasz swoją sytuację jako może nie tyle złą, ale trudną. Zatem uważasz, że lepiej byłoby, gdyby było lepiej. Lepiej, czyli więcej. WIĘCEJ PIENIĘDZY. Wiedza zawarta w tej książce Ci je da. Tak naprawdę dasz je sobie sam, o wiele efektywniej zarządzając swoim budżetem. Dowiedz się od razu, jak to zrobić!

Link do publikacji: CZWARTA DROGA. Ulepszony System Finansów Osobistych

Autor adminKomentarze wyłączone.