Dzisiaj awans, jutro podwyżka!


„Dzisiaj awans, jutro podwyżka!”
Autor: Jolanta Valentin


Błyskawiczny awans i podwyżka? Czy to możliwe bez szczęścia i znajomości? Sprawdź.


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Czy potrafisz sobie wyobrazić, że w Polsce osoba w 9. miesiącu ciąży, która w poprzednich miejscach zatrudnienia nawet nie śniła o awansie, raptem zaczyna błyskawicznie wspinać się po szczeblach kariery zawodowej? Jeżeli wydaje Ci się to niemożliwe, posłuchaj historii, z której dowiesz się

jak awansować, zdobyć podwyżkę i cieszyć się satysfakcją zawodową w (prawie każdej) pracy?

Awans, podwyżka
Jolanta Valentin, autorka publikacji, o której chcemy Ci opowiedzieć, funkcjonowała w swoich poprzednich miejscach pracy na zasadach, które albo znasz  z opowieści Twoich znajomych, albo – co gorsza – z własnego doświadczenia.
Być może wiesz, jak niewdzięczna może być praca w firmie, biurze lub korporacji, gdzie:

 • trudno jest awansować;
 • szef zakazał używania słowa „podwyżka”;
 • otaczają Cię współpracownicy, którzy nie odczuwają satysfakcji z pracy.

Oczywiście możemy mnożyć te przykłady, jednak tak naprawdę nie o tym chcemy Ci opowiedzieć. Chcemy pokazać Ci całkowicie odmienne podejście do awansu i rozwijania się w pracy, której być może nie lubisz. Pomysł ten jest prosty:
Wystarczy robić dokładnie to samo, co osoby, które odkryły sekret szybkiego i trwałego awansu.

Jeżeli pozwolisz, wrócimy do historii autorki książki:

W poprzednich firmach przepracowałam kilka lat bez awansu. Początkowo nie wiedziałam, że popełniałam kilka radykalnych błędów blokujących rozwój mojej kariery. Obecnie widzę, że inne osoby nieświadomie popełniają podobne błędy.
Kolejną pracę  w  nowej firmie zaczynałam od początku, ale z nowym nastawieniem. W momencie otrzymania awansu byłam w zaawansowanej ciąży a dodatkowo wszyscy mówili wtedy o kryzysie. Skoro ja awansowałam, Tobie też się powiedzie.

Jolanta Valentin autorka

Czy Twoja kariera zawodowa również utknęła w martwym punkcie?

Mamy świadomość, że być może wierzysz w to, że awans w pracy zależy od znajomości, przebojowości czy wrodzonych cech. Wiemy dokładnie, jak demotywująca może być ta świadomość, gdy tkwisz w próżni, zamiast się rozwijać. Tej sytuacji jednak nie uda się zmienić, jeżeli nie obalisz pewnych mitów. Tak naprawdę awans może być udziałem praktycznie każdej osoby, która spełnia 3 najważniejsze warunki:

 • Jak awansować?wierzy w możliwość awansu;
 • postępuje i myśli jak osoby, które już awansowały;
 • rezygnuje z pracy, w której nie ma możliwości awansu.

Nawet myśląc najbardziej pozytywnie o możliwościach awansu, warto wiedzieć, że jednym z  ekstremalnych sposobów na rozwój swojej kariery jest zmiana miejsca pracy. Umiejętność podejmowania również tak trudnych decyzji jest jednym z elementów układanki pt. Twoja kariera. Dlaczego tak mało osób decyduje się jednak na taki ruch? Jednym z powodów są pytania:

 • Jak znaleźć pracę, w której awansowanie wyróżniających się  pracowników jest na porządku  dziennym?
 • Od czego zacząć budowanie silnej pozycji w nowej pracy?
 • Jak się zachowywać, na co zwracać uwagę w nowej firmie, tak aby awans był tylko kwestią czasu?

Na te i szereg innych pytań znajdziesz odpowiedź w publikacji „Dzisiaj awans, jutro podwyżka!”. Zanim jednak przejdziesz do formularza zamówienia,  zobacz, jak firmy opierają swój sukces na inwestycji w talenty swoich pracowników.

Od pracy w nocy na rampie do najwyższych stanowisk

Jednym z najbardziej jaskrawych i spektakularnych przykładów awansu jest firma UPS i FedEx, w których 90% menadżerów i pracowników najwyższego szczebla to osoby, które rozpoczynały przygodę w tych firmach od posady na rampie załadunkowej. Pracowali oni najczęściej po nocach i w niezbyt przyjemnych warunkach. Determinacja i ukierunkowanie na rozwój pozwalały im na osiąganie wyższych, kierowniczych stanowisk.

Jak widzisz na przykładzie tylko tych dwóch firm, awans nie zależy od szczęścia, miejsca urodzenia czy prestiżu szkoły, którą skończyłeś. Tak naprawdę awans zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ta publikacja  nie zrobi za Ciebie wszystkiego, ale dzięki tej wiedzy:

 • dowiesz się, jak ujawnić swoje prawdziwe talenty przed pracodawcą;
 • poznasz sposoby komunikowania się w organizacji, które ludziom nie tylko w Polsce pozwalają na szybki i stabilny awans;
 • dowiesz się, jak budować relacje ze współpracownikami, tak aby pomogli Ci awansować;
 • zapomnisz o czekaniu na to, aż ktoś Cię zauważy. Z tej publikacji dowiesz się, co możesz zrobić już dzisiaj, aby Twój pracodawca zwrócił uwagę na Twój talent;
 • dowiesz się, jakie zachowania w pracy mogą zniszczyć Twoją szansę na jakikolwiek awans.

Tak naprawdę otrzymujesz prawdziwy przewodnik po tym, co robić, co mówić i jak wpływać na swój charakter, aby krok po kroku przybliżać się do wymarzonego stanowiska i planowanych dochodów.

Czy Ty właściwie potrzebujesz tej książki?

Każda osoba, która pracuje na etacie, znajdzie w tej publikacji odpowiedź na przynajmniej klika pytań, które pojawiają się w naszych umysłach, gdy nie jesteśmy zadowoleni z zajmowanego stanowiska, atmosfery w pracy czy wysokości zarobków.
Jeżeli stosując zasady zawarte w tej książce, nie awansujesz i nie znajdziesz się w tym miejscu kariery, o którym teraz myślisz, to:

Działaj od razu!

Dodaj komentarz