Mar 24
Jak uczyć się do egzaminów

„Jak uczyć się do egzaminów?”

Autor: Marcin Kijak

Dowiedz się jak uczyć się do egzaminów, wykorzystując techniki NLP, a także inne ciekawe metody. Niech każdy egazmin stanie się dla Ciebie bułką z masłem!

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

Jeśli jesteś studentem lub nim byłeś, to wiesz, jak to jest, gdy zbliża się nieubłaganie czas sesji egzaminacyjnej. Dla większości ludzi sesja kojarzy się z samymi przykrościami: nieprzespane noce, stres, znużenie, niechęcenie, konieczność ślęczenia nad stertami materiałów. Wyobraź sobie teraz, że to wszytko jest tylko złym snem, koszmarem. Ty budzisz się rano, wstajesz i uśmiechasz do lustra, wiedząc, że przychodzi czas jeszcze większego luzu i przyjemności!

Co zrobić, aby sesja stała się dla Ciebie błahostką?

Dla mnie tak właśnie było od połowy studiów, gdy dowiedziałem się, że można inaczej – lepiej, szybciej,
skuteczniej i z dużą ilością zabawy! Ty również możesz zamienić sesję w czas dobrej zabawy, relaksu
i świetnego nastroju! Aby to jednak zrobić, musisz zmienić pewne sposoby myślenia i postępowania na bardziej użyteczne dla Ciebie. Gdy już to zrobisz i zastosujesz w praktyce, już po pierwszej sesji zdasz sobie sprawę, jak bardzo było to dla Ciebie korzystne!

W niniejszym mini ebooku omówiłem w 6 punktach, co zmienić w swoim myśleniu i postępowaniu, aby sesja stała się okresem pełnego luzu i komfortu. Jeśli wiedzę tę zastosujesz w praktyce – przekonasz się, jakie to proste!

Tymi sześcioma elementami są:

1. FIZJOLOGIA – dowiedz się, co jeść, a czego unikać, jeśli chcesz skutecznie przygotować Twój organizm do nauki oraz sesji.

2. PSYCHOLOGIA – jak uwierzyć, że to, co robisz, przyniesie oczekiwany rezultat?  Poznaj sposoby na to, jak zaprogramować swoje myśli, aby przyniosły Ci egzaminacyjny sukces. Motywacja to podstawa – zastosuj ją tak, żeby zadziałała na Ciebie jak akumulatorki duracell!

3. KONCENTRACJA – autor powie Ci, jak skoncentrować się na tym, co masz do nauczenia do egzaminu, nie pozwalając, żeby cokolwiek Cię rozpraszało. Pamiętaj, że koncentracja to nie jest  żadna umiejętność, której nie posiadasz, tylko odpowiednie kierowanie uwagi na cel, który chcesz osiągnąć.

4. STRATEGIA NAUKI – fachowo opracuj materiał, który masz do opanowania. Ebook nauczy Cię, jak dzielić materiał, jak często robić przerwy oraz powtórki. Poznasz mnemotechniki, łańcuchową metodę skojarzeń, mapy myśli i inne metody, które sprawią, że przyswajanie wiedzy stanie się przyjemnością.

5. OTOCZENIE – jak dostosować przestrzeń, aby Ci pomagała, a nie przeszkadzała w nauce?

6. RADZENIE SOBIE ZE STRESEM – im bliżej egzaminu, tym większy stres. Poznaj techniki, jak sobie z nim poradzić.

Zaprogramuj się na egzaminacyjny sukces

Egzamin
Oprócz skutecznych i sprawdzonych metod, o których na pewno już kiedyś słyszałeś, tylko nie miałeś okazji wypróbować, dzięki temu ebookowi poznasz mnóstwo technik NLP.

NLP – neurolingwistyczne programowanie, dzięki którym niejako zaprogramujesz się na osiągnięcie sukcesu. Wypróbuj je, chociażby z ciekawości.

Dowiesz się wreszcie, dlaczego inni z łatwością zdają egzaminy (być może nieświadomie te sztuczki wykorzystują), a innym przychodzi to z wysiłkiem. Zmień swoje nastawienie do egzaminów, a każdy kolejny to będzie dla Ciebie bułka z masłem.

Dołącz do zwycięzców!

Życzę Ci miłej lektury i powodzenia na egzaminach 🙂

Link do publikacji: Jak uczyć się do egzaminów?

Autor adminKomentarze wyłączone.