Lis 18
mindtune

„MindTune”

Fitness Mózgu

MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Czy ty już masz swój własny system organizacji przyswajania wiedzy z internetu?

Jeżeli nie, to warto abyś zanim jeszcze przejdziesz do materiałów, które zamówiłeś zadał sobie pytanie:

Czy jeżeli Twoje uczenie się z internetu zaczęłoby być bardziej strategiczne, uporządkowane i zaplanowane to mógłbyś osiągnąć dużo więcej?
Jak to wygląda obecnie? Czy Twoje przyswajanie nowych materiałów jest poukładane i efektywne czy chaotyczne, od przypadku do przypadku kiedy otwierasz jednego ebooka, coś Cię rozproszy, przeskakujesz do robienia innej rzeczy itd.?
Uporządkowana strategia powoduje, że przestajemy wytracać energię i koncentrację na rzeczy które nie mają żadnego znaczenia, nie

są przydatne i nigdy ich nie wykorzystamy. Jednak nasz procesor czyli nasz mózg cały czas zużywa energię w momencie kiedy patrzymy na te rzeczy lub kiedy ich słuchamy, nawet kiedy przeglądamy strony w poszukiwaniu inspiracji, nasz mózg cały czas pracuje.

Kolejnym problemem jest to, że mamy co raz więcej źródeł informacji: ebooki, audiobooki, podcasty, webinary internetowe, konferencje typu LIVE, blogi, raporty, newslettery, biuletyny. Każda z tych form edukacji po pierwsze jest troszeczkę inna, po drugie wymaga nieco innej strategii, a po trzecie daje Ci zupełnie inne rezultaty i przydaje się do czegoś innego. Warto więc wiedzieć jak się po tym wszystkim poruszać.

MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.

Krok 1

Uczenie się z internetu przypomina słuchanie muzyki. Gdy w tle leci radio i nie skupiasz się na nim – raczej jest mała szansa na to, że zapamiętasz słowa, melodię czy konkretny fragment. Jednak gdy nastawisz się na przypomnienie refrenu, wyłapanie dźwięku lub po prostu „świadome słuchanie” – wychwycisz znacznie więcej. To samo działa w świecie internetu – możesz pozwolić „swobodnie” przepływać informacjom tak jak muzyce w radio lub dostroić się do wychwytywania konkretnych informacji których aktualnie chcesz czy potrzebujesz.

Krok 2

Aby Twój czas spędzony przy edukacji osobistej był dobrze wykorzystany, potrzebujesz dobrze nastrojonych instrumentów. W tym wypadku chodzi nam o stan Twojego Umysłu i instrumenty takie jak: Relaks, Koncentracja, Zaangażowanie.

Poznasz prosty do zastosowania i jednocześnie najskuteczniejszy sposób na szybkie strojenie Twojego Umysłu.

Poznasz technikę mentalnego resetu, który pozwoli Ci oczyścić umysł, stworzysz obraz efektu końcowego, a następnie wejdziesz w stan dynamicznej koncentracji.

Krok 3

Zanim zaczniesz chłonąć wiedzę tak łatwo jak teksty ulubionych piosenek – potrzebujesz jeszcze zebrać niezbędne przyrządy. W tym wypadku kilka prostych pytań coachingowych pozwoli Ci uniknąć rozpraszania, wstawania i wybijania się ze stanu – ponieważ zawsze masz wszystko pod ręką.

Krok 4

Jeżeli masz już swój cel, przybory i jesteś zestrojony z umysłem, czas zacząć przyjmować wiedzę – pozwolić muzyce by płynęła. Niezależnie czy będzie to ebook, audiobook, internetowy Webinar czy Video na YouTube – jedno jest pewne, teraz czas skupić się na tym co wybrałeś w Kroku #1 – na chwilę zapomnieć o istnieniu innych elementów.

Krok 5

Nawet jeśli jeszcze nie do końca łączysz wszystkie kropki, nie do końca wszystko rozumiesz- Zapisuj. Najlepiej odręcznie by lepiej utrwalić. Zapisuj wszystko co zdaje się być ważne dla realizacji Twojego Głównego Celu – Później poukładasz nuty w melodie.

Krok 6

Aby odtworzyć wiedzę i zastosować ją w praktyce, potrzebujesz przełożyć ją na konkretny plan i instrukcję. Musisz mieć świadomość, że niektóre czynności najpierw trzeba zautomatyzować (wprowadzić w nawyk) aby uczyć się bardziej zaawansowanych elementów. Poznasz konkretny plan na wdrażanie wiedzy w praktykę.

 

Link do publikacji: MindTune

Autor adminKomentarze wyłączone.