MotywAkcja


„MotywAkcja”
Autor: Andrzej Wojtyniak


Motywacji ani się nie znajduje, ani nie można jej kupić. Można ją za to wyrobić w sobie z pomocą tego praktycznego poradnika z gotowym zestawem ćwiczeń.


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Odkryj w sobie niewyczerpalne źródło nowych pokładów odnawialnej energii do działania

Myślisz, że dobrze wiesz, czym jest motywacja?

Jeżeli wyobrażasz sobie teraz coś w rodzaju emocjonalnego kopniaka, który ma Cię popchnąć do działania, to wybacz… taka “motywacja” daleko Cię nie zaprowadzi.
Co z tego, że przez kilka lub kilkanaście dni czujesz rozpierającą Cię energię, jeśli po tym czasie Twoje życie wraca na stare tory?
Znasz to, prawda?
A CZY ZNASZ TO?

Ćwiczenie motywacyjne nr 1Wciągnij powietrze i postaraj się jak najdłużej nie oddychać (tylko bez przesady). Co się dzieje, gdy zaczyna Ci brakować tlenu? Powiesz, że chcesz wypuścić powietrze i wciągnąć nowe, a ja powiem, że ogromnie wzrasta Ci motywacja do tego, żeby wypuścić powietrze i wciągnąć nowe.
Jeśli będziesz pragnął osiągnąć sukces tak samo jak pragniesz oddychać – znajdziesz najczystszą i najlepszą z możliwych formę motywacji.
Jeżeli będziesz tak samo uwielbiał tworzenie swojej przyszłości, handlowanie, dzwonienie i spotykanie się z klientami czy swoje hobby jak moment, w którym wdychasz powietrze do płuc po minucie bez oddychania – osiągniesz ogromny sukces w swojej dziedzinie.

Wiesz już, co mam na myśli?
Większość ludzi myli motywację z nadmiernym pobudzeniem.
Ale…

PRAWDZIWA MOTYWACJA TO NIE ADHD!

“Większość ludzi myli również motywację z wypiciem termosu kawy czy nafaszerowaniem się środkami pobudzającymi. One dodają tylko energii i choć człowiek ma wtedy również więcej chęci do działania, jest to tylko chwilowe i nie jest zyskaniem motywacji, która wynosi na wyżyny sukcesu.
Jeśli tak by było, już dawno temu ten sukces by się pojawił bez pracy nad sobą. Chęć działania Motywakcjapo wypiciu kawy czy innych pseudomotywatorach bierze się stąd, że energia jest nierozerwalnie powiązana z motywacją, o czym będę pisał dalej.
Tak samo jak picie kawy litrami nie zmotywuje Cię do zbudowania biznesu, tak samo książki motywacyjne bez Twojej wewnętrznej motywacji nie utworzą stałego zaangażowania w ten biznes.
Musisz mieć swoją motywację, bo co będzie jak wyjedziesz na spotkanie i zapomnisz tej swojej motywującej książki czy nie będzie motywującego prelegenta w hotelu? Klapa. Tak więc odrzuć myśl, że zmotywuje Cię tylko książka, w której jest napisane, jak bardzo możesz to zrobić, bo dopóki Ty w to nie uwierzysz i nie dowiesz się, co Cię motywuje, będzie to tylko pozorna motywacja.„Andrzej Wojtyniak     autor książki „MotywAkcja. Praktyczne ćwiczenia uwalniające uśpioną energię do działania

Czy wiesz, którego z 4 rodzajów motywacji potrzebujesz najbardziej?

Są cztery podstawowe rodzaje motywacji:
a. wewnętrzna,
b. zewnętrzna,
c. pozytywna (do),
d. negatywna (od).
MotywakcjaCzy potrafisz teraz powiedzieć, jaki rodzaj może Cię codziennie “napędzać” do osiągania coraz to nowszych celw i większych sukcesów?
Jest tylko jedna dobra odpowiedź. Jeśli się pomylisz, to będziesz potrzebował ciągle nowej “dawki” motywacji. Nowej książki, nowego kursu, programu rozwoju, konferencji czy co tam jeszcze wymyślą, by wyciąga od Ciebie pieniądze.
ALE! Zamiast nieustannie się motywować, możesz być zmotywowany.
Zamiast nieustannie nękać się coraz nowszymi technikami motywacyjnymi, możesz po prostu MIEĆ nieodpartą chęć do robienia tych wszystkich rzeczy, na których naprawdę Ci zależy.
Człowiek zmotywowany najczęściej nie ma pojęcia o technikach motywacyjnych, bo ich nie potrzebuje. On po prostu to robi i nie widzi powodu, dla którego miałby przestać.

Sięgnij po „czystą” motywację

I teraz najlepsze.
Zamiast szukać motywacji, możesz ją po prostu w sobie wyrobić!
JAK?
Za pomocą kilkunastu ćwiczeń, które już za chwilę znajdziesz w książce „MotywAkcja. Praktyczne ćwiczenia uwalniające uśpioną energię do działania„.

Co to za ćwiczenia? Przede wszystkim pomogą Ci w tym, że:

  1. Odkryjesz, co naprawdę Cię “napędza”, czyli prawdziwe źródło czystej motywacji.
  2. Pozbędziesz się głupich nawyków i wzorców myślenia, które po cichu okradają Cię z Motywakcjamotywacji.
  3. Przejdziesz 5 kroków do STAŁEJ MOTYWACJI.
  4. Zaczniesz kontrolować swoje codzienne zachowania, by nie dopuścić do narodzin “pijawek”, które wysysają z Ciebie energię do działania.
  5. Nauczysz się korzystać z naturalnych motywatorów, za którymi nie musisz nigdzie ganiać ani za nie płacić.
  6. Poznasz 15 gotowych sposobów na uwolnienie z siebie naturalnej motywacji.
  7. I NA KONIEC: Jedno ćwiczenie, które potencjalnie będzie miało na Ciebie i Twoją motywację największy wpływ.

Co Ci to da?

Niech przemówi autor książki:

“Dzięki ćwiczeniom i przykładom jest wielce prawdopodobne, że od razu zyskasz motywację do działania.
Ja ze swojej strony postarałem się podać Ci gotowe rozwiązania problemów, które możesz mieć na swojej drodze ku chęci działania. Opisuję wiele blokad i przykłady, jak je obejść. Wykonując bardzo ważne ćwiczenia na końcu książki, dowiesz się wielu rzeczy o sobie i zyskasz nowe pokłady energii i wiary w siebie. Wykonaj je więc wszystkie, a potem napisz do mnie o swoich sukcesach. Z chęcią przeczytam Twoją historię o drodze do sukcesów.„Andrzej Wojtyniak     autor książki „MotywAkcja. Praktyczne ćwiczenia uwalniające uśpioną energię do działania

Ebooka MotywAkcja nabyłam, mimo iż uważam się za osobą  zmotywowanąAnna Sitarska w swych działaniach. Lektura tylko utwierdziła mnie w tym przekonaniu, co dało przyjemne uczucie satysfakcji. Pomyślałam jednak o osobach w mojej strukturze, działam w MLM-ie. Ogromne znaczenie ma w tej branży motywacja. Zgadzam się z autorem, że ludzi, nie tylko w MLM, nie da się zmotywować, „oni sami muszą chcieć, muszą być zmotywowani, można ich tylko podsycać”. Można im pomagać, ale nie można być za nich zmotywowanym, nie można za nich żyć.
Wiele zdań może posłużyć za motta dnia codziennego, jak np.: „Skupiaj się na porażce, a odniesiesz porażkę. Skupiaj się na sukcesie, a odniesiesz sukces. Skupiaj się na swoich pragnieniach, a znajdziesz motywację”.
„Zlikwiduj stare i szkodzące Ci strategie, niosące Cię na bezludne wyspy i zastąp je nowymi nawykami, które powiodą Cię do sukcesu”.
„Motywacja to kierowanie uwagi na wygraną, to patrzenie w przyszłość”
W ebooku przeczytamy o filtrach percepcyjnych (pierwszy raz spotkałam się z tym pojęciem), wizualizacji, demotywatorach, działaniach sabotujących sukces, afirmacjach, wzorcach postępowania, syndromie jutra, multiplikacji sukcesów (to również ciekawe i nowe dla mnie zagadnienie). Dowiemy się także, jak radzić sobie ze strachem przed porażką, jaka jest różnica pomiędzy coachem a mentorem i jak negatywne myśli usunąć z umysłu oraz poznamy strategie motywujące do działania.
Ebook jest napisany z humorem, lekko i przyjemnie się go czyta: „Motywacja zjeżdża z górki na złamanie karku na fizjologicznych sankach”.
Każdy rozdział kończy się radą, a cały ebook – ćwiczeniami.
Jeśli nie chcesz być „Filozofem siedzący na kamyku”, jeśli nie chcesz by Twoje myśli „błądziły po bliżej nieokreślonych polach”, powinieneś sięgnąć po tego ebooka. Po tej lekturze chce się działać, a po wykonaniu ćwiczeń poczułam, jak mój pociąg do mojego sukcesu zamienia się w express, jak moja motywacja nabiera rozpędu. Jak dla mnie jest to biblia motywacji w pigułce.

Anna SitarskaNiezależny Konsultant
http://www.annadivine.mojeori.pl

Książka ta zmusiła mnie do spojrzenia na swoje życie z innej perspektywy. Pomaga zmotywować się do działania i odkryć w sobie nieznane do tej pory pokłady energii do działania! Autor ukazuje czytelnikowi jasno i klarownie, jak wiele w życiu zależy wyłącznie od naszego zaangażowania i wprowadza, prawie że za rękę, na drogę, na końcu której czeka na nas nic innego jak tylko… sukces 🙂
Ponadto jest skonstruowana w przyjazny sposób, bez problemu da się znaleźć to, co najbardziej nas w danym momencie interesuje (jak takie vademecum). Zawiera także wiele cennych rad i wywołuje w czytelniku chęć refleksji nad swoimi dotychczasowymi działaniami. Polecam wszystkim chętnym, aby wkroczyć na nową, lepszą i pełniejszą ścieżkę życia!

Dagmara Kuzia

Dodaj komentarz