Cze 12
Myślenie jest głupie

„Myślenie jest głupie”

Autor: Hermann Scherer

Najnowsza książka Hermanna Scherera p.t. „Myślenie jest głupie” mocno zagłębia się w obszarach psychologii poznawczej, aby uświadomić nam, jak funkcjonuje nasz umysł i jakie czynniki wpływają na proces podejmowania decyzji.

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

Najnowsza książka Hermanna Scherera mocno zagłębia się w obszarach psychologii poznawczej, aby uświadomić nam, jak funkcjonuje nasz umysł i jakie czynniki wpływają na proces podejmowania decyzji. Dzięki tej analizie będziemy w stanie dokonywać świadomych wyborów i unikniemy wpadania w „pułapki myślenia”. Na konkretnych przykładach autor pokazuje nam, jak różne, a niekiedy katastrofalne w skutkach decyzje mogą podejmować lekarze, sędziowie, managerowie, ludzie piastujący odpowiedzialne stanowiska czy też po prostu każdy z nas. Książka ukazała się w serii „IQ – Rozwijaj inteligencję finansową”, ale myliłby się ten, kto by sądził, że nie ma ona związku z finansami. Przecież to właśnie od podejmowania właściwych decyzji finansowych często zależy jakość naszego życia, a także naszych najbliższych. Wykorzystanie najnowszych osiągnięć psychologii poznawczej w ekonomii zaowocowało w 2002 roku Nagrodą Nobla. W obecnych i niełatwych czasach po prostu nie można sobie pozwolić na ignorancję w tak istotnej materii.

Kim jest autor książki – Hermann Scherer?

Myślenie jest głupie
Rynek książek zalewają poradniki, które oferują pomoc w podejmowaniu decyzji. Strategii sukcesu i modeli prezentowanych jako warte naśladowania jest bardzo wiele. Ta książka pokazuje inną drogę. Zapraszam Was do przeprowadzenia testu. Zobaczcie sami, jak funkcjonuje Wasze myślenie! Dzięki złudzeniom optycznym – i nie tylko, także zagadkom i łamigłówkom oraz obrazowym przykładom z praktyki – będziecie mogli niejako mimochodem sprawdzić swoje kompetencje decyzyjne.

Obiecuję Wam, że będziecie się przy tym znakomicie bawić.

Hermann Scherer

 

Co zrobić, aby pomimo to, że myślenie jest głupie, działać mądrze? Przekonaj się już dziś!

 

Link do publikacji: Myślenie jest głupie

Autor adminKomentarze wyłączone.