Kwi 13
Podejmowanie ciężkich decyzji

„Podejmowanie ciężkich decyzji”

Autor: John C. Maxwell

Podejmowanie ciężkich decyzji to jeden z najwyższych kosztów bycia liderem. W jaki sposób podejmować ciężkie, niepopularne decyzje, które są niezbędne dla rozwoju jednostki i zespołu?

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

“Zapewnie nie zdziwi Cię fakt, że jestJohn C. Maxwell człowiekiem charyzmatycznym, poważnie traktującym kwestie moralne i duchowe. Przez ponad 25 lat był pastorem i w tym czasie kierował jednym z największych kościołów protestanckich w USA. Ludzie jego pokroju poważnie traktują zasady – to widać w jego życiu, charakterze, w jego zespole i słychać w nagraniach audio, na żywo, z publicznością. Możesz nie być zaskoczonym, że sprzedał ponad 19 milionów książek, w 50 językach, wyszkolił już ponad milion liderów na całym świecie i jest niekwestionowanym autorytetem nr 1 w tej dziedzinie.„

John C. Maxwell

Podejmowanie ciężkich decyzji

Człowiek to jedyna istota na ziemi dysponująca wolną wolą, czyli umiejętnością podejmowania rozumnych decyzji, wraz z ich wszelkimi konsekwencjami. Wolność ta jest więc wielkim darem, ale jeszcze większą odpowiedzialnością. Im wyższa Twoja pozycja, tym większe ciężary dźwigasz na swoich barkach. Jesteś liderem? Każdego dnia przychodzi Ci decydować o losie Twoich ludzi i swoim własnym. Choć to niezwykle ciężkie, to właśnie za podejmowanie najtrudniejszych decyzji, obarczonych największymi konsekwencjami, liderzy zarabiają największe pieniądze.

Kiedy widzimy biznes odnoszący sukcesy, stoi za nim czyjaś odważna decyzja.

Peter Drucker


Gdy przychodzi Ci dokonać takiego wyboru, najtrudniejsze nie jest to, aby wiedzieć, która decyzja jest właściwa, ale to, aby w ogóle ją podjąć. John C. Maxwell podczas czterdziestu lat pracy stanął przed podjęciem każdej możliwej decyzji, przed czym możesz stanąć również Ty. W lekcji „Podejmowanie ciężkich decyzji” przedstawi Ci skuteczne sposoby na podjęcie:

  • niepopularnej decyzji,
  • decyzji o służeniu,
  • decyzji o charakterze,
  • decyzji o zmianie,
  • decyzji dotyczącej ego,
  • kosztownej decyzji.

Jako lider każdej, nawet najmniejszej grupy, prędzej czy później będziesz musiał podjąć którąś z nich. Wtedy pomogą Ci historie i zasady poznane w tej lekcji. Będą dla Ciebie jak drogowskazy przy podejmowaniu trudnych decyzji, od których będzie zależał Twój dalszy rozwój i los całej organizacji.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do kolejnych lekcji J.C. Maxwella i spraw, by także dla Ciebie niemożliwe stało się nie tylko możliwe, ale i realne.

DNA zespołu

Ludzie o trudnych osobowościach

Wyzwania zmian

Tworzenie środowiska zespołowego

Link do publikacji: Podejmowanie ciężkich decyzji

Autor adminKomentarze wyłączone.