Cze 12
Rozgrywka desperata

„Rozgrywka desperata”

Autor: Łukasz Kiełbasa

A gdyby tak nie dokonywać wyboru i zdać się na los? Desperacko poszukujesz zmiany – spróbuj tego, co Ci szkodzi?

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

Wiesz, że 4, 7 i 9 czerwca 2013 roku w grze KASKADA zostały wylosowane aż trzy główne wygrane po 250 000 złotych każda? Wyobrażasz sobię tę radość zwycięzców?

A gdybyś to Ty wygrał?

Co byś chciał wygrać, gdybyś miał taki wybór? Czy byłyby to pieniądze, kariera, rzeczy materialne? Czy może szczęście rodzinne, radość na co dzień, realizowanie pasji? Chyba nie sposób wybrać? A gdybyś tak mógł mieć to i to? Ale do tego potrzebowałbyś po prostu… zmiany?

Zmiany, która okaże się trwała i początkiem Twojego wymarzonego życia?

To ty jesteś gwarantem tego, że zmiana nadejdzie. Czytasz tę książkę, więc oczekujesz zmiany. Możesz ukrywać swoje pragnienia pod pozorami zwykłej ciekawości, jednak dobrze wiesz, że to nieprawda. Poszukujesz zmiany. Oczekujesz jej. Może boisz się powiedzieć to na głos. Spokojnie. Nie musisz. Zmiana, która nadchodzi, wie, gdzie ma się pojawić i co uczynić.

fragment książki „Rozgrywka desperata”

Co Ci w Twoim życiu nie odpowiada? Może to, że dziesięć razy wyłączasz budzik, zanim uda Ci się podnieść z łóżka w poniedziałkowy poranek? A może to, że tak naprawdę nie chce Ci się wstawać w poniedziałkowy poranek, bo lubisz spać do południa, a pracować w nocy w weekendy, kiedy Twoi znajomi spędzają czas na „odstresowywaniu”? A może to, że Twoje dziecko Cię nie słucha, a Ty nie wiesz, jak do niego mówić? A może irytuje Cię to, że jesteś za mało asertywny? Albo chciałbyś zmienić miejsce zamieszkania na Bahamy i grać na giełdzie przez internet?

Rozgrywka desperata

Chyba każdy Ci powie, że to Ty musisz dokonać wyboru, zastanowić się, co chcesz zmienić i konsekwentnie zacząć działać. A gdyby tak…zdać się na los?

Wiem, to niepoprawne. Niweczy wszystkie starania, godziny zajęć i naukę coachów. A jednak, gdy nic nie wychodzi, nic, NIC, załamujesz się, może to, co Ci pozostaje, to gra?

Mam dla ciebie propozycję. Zagrajmy w grę. Z losem.

Rozgrywka desperataTy jesteś graczem. Graczem, który desperacko poszukuje zmiany. Ta książka to twoje narzędzie, które pomoże ci określić kierunek, w jakim nastąpi zmiana.

Ja jestem przekaźnikiem, który dostarcza ci narzędzie do wylosowania własnego losu. Gwarantuję, że wszystko się zmieni. Gwarantuję, że gra, w którą zagrasz, da ci rozwiązanie — wprowadzi zmianę w twoje życie.

Jest też coś, czego nie mogę zagwarantować.

Istnieje ryzyko.

Ryzyko, że zmiana, której tak desperacko oczekujesz, nie objawi się w sposób, w jaki sobie ją wyobrażasz. Może zbliżać się z nieoczekiwanego kierunku, a objawić się w błahy sposób z zupełnie innej strony. Może zdarzyć się tak, że zmiana zaskoczy cię. Może się okazać, że zmiana, której tak desperacko poszukujesz, w pierwszej chwili spowoduje twój zawód, śmiech albo politowanie. Jednak nie jest to ważne. Zmiana nadejdzie i będzie skuteczna.

Pamiętaj jednak. Rozgrywka już się rozpoczęła. Sam fakt czytania przez ciebie tych słów oznacza, że desperacko poszukujesz zmiany, a los podsunął ci tę pozycję, abyś mógł ją odnaleźć.

fragment „Rozgrywki desperata”

Spróbuj. Zagraj. Zobacz, jaka zmiana może przyjść dla Ciebie:

11. Los wskazuje, abyś stawał się mistrzem w swojej dziedzinie

Co może oznaczać to enigmatyczne sformułowanie? To znak od losu, że podążasz właściwą drogą. Los chce ci zasugerować, że nastał czas, aby sięgnąć po mistrzostwo w swojej dziedzinie. Odkryłeś już swoją dziedzinę?

Jeśli nie, to czas na wskazówkę. Twoja dziedzina to coś, co po prostu uwielbiasz robić niezależnie od wyników (niezależnie od tego, jak dobry w porównaniu do innych w tym jesteś). Jeśli nie przychodzi ci na myśl żadna konkretna dziedzina – być może nadszedł czas, aby popróbować czegoś nowego. Ważne, abyś testując nowe rzeczy ocenił poziom dawanej przez nie satysfakcji. Twoja dziedzina to ta, która sprawia ci najwięcej radości.

Jeśli na myśl o swojej dziedzinie od razu nasuwa się cała lista rzeczy, które lubisz robić, warto zastanowić się, którą lubisz robić najbardziej. Poprzez segregację zawęzisz listę do kilku, kilkunastu lub nawet jednego pomysłu. Zauważ, że twoją dziedziną nie jest coś, w czym jesteś najlepszy lub lepszy od innych (choć to także może być twoją dziedziną – jeśli uwielbiasz to robić), a coś, co uwielbiasz robić najbardziej. Kiedy odkryłeś już swoją dziedzinę lub rozpocząłeś poszukiwania, rodzi się pytanie: co dalej?

Jak stać się mistrzem w swojej dziedzinie?

Nie jest to takie trudne, jak mogłoby wydawać się z pozoru. Do stania się mistrzem w danej dziedzinie niezbędne są tylko dwa kroki.

1. Podjęcie decyzji, że jesteś mistrzem w danej dziedzinie.

Tak. Już jesteś mistrzem w danej dziedzinie. Wybrałeś ją i jesteś mistrzem. Nawet jeśli nigdy nic nie zrobiłeś w danej dziedzinie. Przykład: możesz zdecydować, że jesteś mistrzem w żonglowaniu. Możesz o tym zdecydować, nawet jeśli nigdy w życiu nie żonglowałeś. Uznajesz jednak, że mimo tego jesteś mistrzem.
A skoro jesteś mistrzem – dobrze jest, kiedy zachowujesz się jak mistrz. Warto się zastanowić, jak zachowuje się mistrz. Nie musi już walczyć o uznanie przez innych – jest przecież mistrzem.

Nie musi poniżać przeciwników – i tak mu nie zagrażają, bo jest przecież mistrzem.
Nie musi nikomu udowadniać, że jest mistrzem – jest przecież mistrzem, niezależnie od opinii innych.
Ciągle rozwija się i poznaje nowe techniki w swojej dziedzinie – aby ciągle być mistrzem, trzeba się rozwijać.
Nie chełpi się, że jest lepszy od innych – i tak jest mistrzem, nie musi tego udowadniać na każdym kroku.
Naucza innych – jest mistrzem, jego obowiązkiem jest przekazywać wiedzę dalej. W różnych formach i różnym ludziom.

Uczy się od innych – mistrz ciągle się rozwija. Dlatego uczy się od innych mistrzów. Nieustannie. Wie, że jest mistrzem – niezależnie od opinii innych mistrz wie, że jest mistrzem. Choćby tysiąc osób powtórzyło mu, że nie jest. Wie, że będzie mistrzem – kto raz został mistrzem, już zawsze nim pozostanie. Mistrz to wie.

2. Myślenie i robienie wszystkiego, aby sprostać własnemu wizerunkowi mistrza.

Skoro wiesz już, co oznacza być mistrzem, teraz myśl i rób to wszystko, co według ciebie mistrz musiałby zrobić, aby stać się mistrzem, zaczynając z twojej pozycji i będąc tobą. Los wskazuje ci osiągnięcie mistrzostwa nie bez powodu. Najwidoczniej niezbędne są ci nowe doświadczenia i nowe lekcje, abyś stał się lepszy w tym, co robisz. Warto jest znaleźć jakiegoś mentora, zapisać się na dodatkowe kursy, poznać innych ludzi z branży, zacząć nauczać innych i z każdą sekundą być mistrzem bliższym mistrzostwa.

Twoja zmiana dokona się poprzez stawanie się mistrzem w swojej dziedzinie.

fragment „Rozgrywki desperata”

Kto Ci proponuje rozgrywkę desperata? Autor o sobie

„Jestem zawodowym copywriterem. Zajmuję się głównie reklamami radiowymi. Ukończyłem studia z zakresu animacji kultury. Prowadziłem firmę zajmującą się fotografią reklamową oraz produkcją teledysków. Aktualnie zajmuję się pisaniem podręczników dla Złotych Myśli i innych wydawnictw. Amatorsko pisuję opowiadania grozy, gram na pianinie, a całkiem profesjonalnie wychowuję córeczkę :)”.

Autor też potrzebował zmiany. I jej dokonał. Dzięki jego doświadczeniom i metodzie prób i błędów powstała „Rozgrywka desperata”. Dla kogo jest ta książka?

 • dla osób, które czują, że coś w ich życiu jest „nie tak”;
 • dla osób, które wiedzą, że potrzebują zmiany, jednak nie wiedzą, jak się do niej zabrać;
 • dla osób, które zaczęły realizować proces zmiany, ale zrezygnowały z powodu niepowodzenia;
 • dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego, a przy tym dobrze się bawić;
 • dla osób, które mają w sobie żyłkę hazardzisty.

Jakie korzyści odniesiesz, czytając tę publikację?

 • zapoznasz się ze sposobem urzeczywistniania się zmiany w swoim życiu oraz z tym, pod jaką konkretną formą zmiana nadejdzie w Twoim życiu;
 • poradnik DZIAŁA! Autor sam jest tego przykładem. Został napisany w tym celu, aby powodować zmiany i przygotowywać do nich;
 • dogłębnie poznasz proces zmiany i dowiesz, jak zacząć i nim podążać;
 • zdasz się na los – a zmiana, którą wylosujesz, będzie najlepszą z możliwych!;
 • Twoje życie zacznie nabierać barw – może na początku będzie to dla Ciebie dziwne i nieosiągalne, ale gdy wytrwasz do końca – zobaczysz, jaki piorunujący da to efekt!;
 • zmienisz każdy obszar Twojego życia – jeśli będziesz tego chciał. Grać możesz bez końca!

 

Link do publikacji: Rozgrywka desperata

Autor adminKomentarze wyłączone.