Mar 25
Statystyka po ludzku

„Statystyka po ludzku”

Autor: Paweł Tatarzycki

Odkryj jak bez problemu zdać egzamin ze statystyki. Wyjątkowe kompendium wiedzy. Przejrzyście i zrozumiale.

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

Jak bez problemu zdać egzamin ze statystyki.Wyjątkowe kompendium wiedzy. Przejrzyście i zrozumiale.

Niejednokrotnie można spotkać się z opinią, że statystyka to jeden z najtrudniejszych przedmiotów na studiach. Dla niektórych studentów ten przedmiot to prawdziwy horror!

Faktem jest, że statystyka to rozległa dziedzina wiedzy… Opanowanie tak obszernego materiału stanowi dla wielu studentów poważny problem.

Jakie korzyści da Ci ten ebook?

Oszczędność czasu – nie musisz już gorączkowo poszukiwać wiedzy do egzaminu w dziesiątkach różnych publikacji. Tutaj wszystko masz w jednym miejscu i to na dodatek poukładane. Będziesz potrafił skutecznie przygotować się do egzaminu.

Wiedza przekazana prostym językiem – autor ebooka nie tylko doskonale zna się na temacie przez siebie prezentowanym, ale także potrafi go przekazać w sposób zrozumiały. To bardzo ważna cecha – nareszcie wszystkie te zagmatwane wzory staną się dla Ciebie proste!

Ponadto dzięki tej publikacji oszczędzisz mnóstwo nerwów! Jako student doskonale wiesz ile stresu kosztuje Cię każdy egzamin. Dzięki tej publikacji będziesz podchodzić do statystyki z większym dystansem, ponieważ będziesz mieć niemalże 100% pewność, że zaliczysz każdy egzamin związany z tym przedmiotem.

Jeśli zastanawiasz, się czy dla Ciebie to także będzie zrozumiale wytłumaczone – sprawdź – ściągnij za darmo obszerny (ponad 70 stron!) fragment tego ebooka.

Jak skutecznie przygotować się do egzaminu ze statystyki?

Po pierwsze, znacznie łatwiej przyswaja się materiał usystematyzowany. Ta publikacja ma pomóc właśnie w „poukładaniu” wiadomości ze statystyki, a także wskazać na wzajemne relacje pomiędzy pokrewnymi tematami.

Po drugie, istotne jest zrozumienie podstawowych zagadnień, aby móc przyswoić tematy znacznie bardziej złożone. Jak np. testować hipotezę o równości frakcji nie wiedząc jak obliczyć tajemnicze frakcje? Dlatego w tym opracowaniu materiał dydaktyczny uporządkowano zgodnie z zasadą stopniowania trudności – trudniejsze, bardziej złożone zagadnienia poruszono w dalszej części (rozdziałach).

Po trzecie, naukę wspomagają wykonane w arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel przykłady powiązane tematycznie z wprowadzonymi zagadnieniami teoretycznymi. To, w jaki sposób wykonać złożone operacje w arkuszu kalkulacyjnym pokazują w sposób dynamiczny przygotowane animacje wykonane w programie Microsoft PowerPoint.

Dlaczego jeszcze publikacja „Statystyka po ludzku” jest warta zainteresowania?

Oprócz samej publikacji, zawierającej ponad 300 stron istnego kompendium wiedzy umożliwiającego zaliczenie statystyki, otrzymasz także dodatkowo cała masę bardzo przydatnych dodatków:

BONUS #1: Animacje

Wraz z ebookiem otrzymasz 4 prezentacje:
– dodawanie linii trendu;
– generowanie liczb pseudolosowych;
– grupowanie danych;
– prezentacja graficzna.

BONUS #2: Dane do analizy

BONUS #3: Przykładowe analizy

BONUS #4: Testy

BONUS #5: Szeregi statystyczne

Szeregi statystyczne – aplikacja pozwalająca porównać kilka cech statystycznych w czasie lub w przestrzeni, jak również grupująca wprowadzone dane w szereg rozdzielczy z przedziałami klasowymi.

Ponadto program ten umożliwia narysowanie profesjonalnego histogramu nawet z nierównymi przedziałami klasowymi (takiej opcji nie posiada program Ms Excel!).

Z uwagi na możliwość wprowadzenia do 1000 obserwacji „Szeregi statystyczne” to przydatne narzędzie analizy dla inwestorów giełdowych (np. analiza struktury stóp zwrotu funduszy inwestycyjnych).

BONUS #6: Rozkłady prawdopodobieństwa

Rozkłady prawdopodobieństwa – dzięki tej aplikacji można wyznaczyć prawdopodobieństwo zgodnie z wybranym rozkładem, jak również wartość dla zadanego prawdopodobieństwa, co jest bardzo przydatne w przypadku testowania hipotez statystycznych. Uzupełnieniem są wykresy, które można modyfikować.

BONUS #7: Chi-kwadrat

Chi-kwadrat to program służący do analizy danych jakościowych – aplikacja ta jest bardzo przydatna w analizie danych ankietowych, gdzie pytania są określone za pomocą tzw. „słabych” skal pomiarowych.

Wpisując dane do tabeli o odpowiednich wymiarach dowiesz się, czy badane cechy są zależne, a ponadto obliczone zostaną wybrane miary siły zależności. „Bonus” ten z pewnością doceni student analizujący dane do pracy dyplomowej!

O Autorze

Autor – Paweł Tatarzycki – posiada tytuł magistra nauk ekonomicznych. Ukończył Akademię Ekonomiczną o specjalności ekonometria menedżerska. Na studiach podyplomowych uprawniających do nauczania przedmiotów ekonomicznych nabył cenną wiedzę z zakresu dydaktyki ogólnej.

W ramach pracy dyplomowej wieńczącej studia podyplomowe opracował autorską wersję programu nauczania przedmiotu statystyka. Poznanie teorii doboru treści kształcenia, metod, narzędzi czy interesujących form prowadzenia zajęć ułatwia mu pracę w charakterze nauczyciela statystyki, a doświadczenie w nauczaniu pozwoliło na wypracowanie skutecznych sposobów przekazywania wiedzy.

Niniejsze opracowanie powstało zgodnie z ideą: „nauczam tak, jak sam chciałbym, aby mnie uczono”.

Link do publikacji: Statystyka po ludzku

Autor adminKomentarze wyłączone.