Kwi 13
Tworzenie środowiska zespołowego

„Tworzenie środowiska zespołowego”

Autor: John C. Maxwell

Jeśli jesteś szefem zespołu, chcesz, aby osiągał wybitne wyniki, musisz umieć stworzyć odpowiednie środowisko, w którym ludzie będą się mogli rozwijać.

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

“Zapewnie nie zdziwi Cię fakt, że jest człowiekiem charyzmatycznym, poważnie John C. Maxwelltraktującym kwestie moralne i duchowe. Przez ponad 25 lat był pastorem i w tym czasie kierował jednym z największych kościołów protestanckich w USA. Ludzie jego pokroju poważnie traktują zasady – to widać w jego życiu, charakterze, w jego zespole i słychać w nagraniach audio, na żywo, z publicznością. Możesz nie być zaskoczonym, że sprzedał ponad 19 milionów książek, w 50 językach, wyszkolił już ponad milion liderów na całym świecie i jest niekwestionowanym autorytetem nr 1 w tej dziedzinie.„

John C. Maxwell

Tworzenie środowiska zespołowego

Aby poprowadzić swój zespół w kierunku sukcesu, musisz nie tylko zebrać odpowiednich ludzi, ale także zapewnić im optymalne środowisko rozwoju. Dlaczego? Ponieważ z Twoimi ludźmi jest tak jak z soczystymi owocami: aby je uzyskać, musisz im zapewnić odpowiednią glebę, światło, wodę i składniki odżywcze – słowem, odpowiednie warunki do rozwoju. Jeśli jednak zrobisz to dobrze od początku, będziesz mógł, ze swoimi ludźmi, szybko cieszyć się wspaniałymi wynikami.

Prawdziwą miarą sukcesu lidera nie jest to, że jego ludzie ciężko pracują, ale to, że pracują ciężko razem.

J.C. Maxwell

Umiejętność odpowiedniego dobierania ludzi jest ważniejsza niż umiejętność pozyskiwania najlepszych. W dobrym zespole każdy jest w najlepszym dla siebie miejscu. Właśnie dlatego może wykonywać świetnie swoje zadania i osiągać najwyższe rezultaty, które składają się na sukces całego zespołu. W jaki sposób zbudować taki zespół? Najpierw musisz zadać sobie kilka kluczowych pytań:

  • Co to znaczy „posiadać właściwe środowisko”?
  • Czy rozumiem, co to znaczy stworzyć zespół?
  • Czy znam sztukę planowania personelu?
  • Jakie pytania zadać członkom zespołu, by ustalić, czy dobrze sobie radzą w zespole?
  • Na czym polega – kluczowa dla lidera – różnica pomiędzy informacją a komunikacją?
  • Jak istotne dla sukcesu zespołu są jasne oczekiwania lidera?
  • Jak pomóc ludziom zrozumieć, że to, czym się zajmują, jest istotne?
  • Czy mój zespół definiuje sukces razem z Klientem?
  • Skąd mam wiedzieć, czy faktycznie budujemy środowisko dla zwycięskiego zespołu?
  • Czy staram się wyszukiwać i eliminować przeszkody, aby ułatwić zespołowi pracę?

Odpowiedzi na te pytania oraz wiele więcej usłyszysz dzięki lekcji J.C. Maxwella „Tworzenie środowiska zespołowego”. Zespół to o wiele więcej niż zwykła grupa ludzi, to drużyna, w której członkowie dopełniają się wzajemnie, korzystając z różnorodnych doświadczeń i odmiennych charakterów. Stwórz swoją, dzięki rozpoznaniu 7 barier do usunięcia i 6 kryteriów utrzymywania koniecznej różnorodności w zespole. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do kolejnych lekcji J.C. Maxwella i spraw, by także dla Ciebie niemożliwe stało się nie tylko możliwe, ale i realne:

DNA zespołu

Ludzie o trudnych osobowościach

Wyzwania zmian

Podejmowanie ciężkich decyzji

Link do publikacji: Tworzenie środowiska zespołowego

Autor adminKomentarze wyłączone.