Mar 24
Umysł Lidera

„Umysł Lidera”

Autor: Iwona Majewska-Opiełka

Jak efektywnie kierować ludźmi u progu XXI wieku i stać się prawdziwym liderem?

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

Świat potrzebuje liderów!

Przez tysiąclecia wybitne jednostki prowadziły swoich zwolenników do zwycięstwa lub porażki, ku chwale lub hańbie, ku dobru i rozwojowi lub w stronę ciemności serca i umysłu. Za sprawą siły pojedynczych
ludzi
powstawały teorie i prawa zmieniające ludzkie wyobrażenia o rzeczywistości, odkrywające ją i tworzące jej nowy wymiar.

LiderBez względu na to, jak dużą rolę przyznamy siłom społecznym, warunkom naturalnym i „konieczności dziejowej”, musimy przyznać, że każda wzmianka w podręcznikach historii, zarówno dotycząca burzliwych zmian, jak i spokojnych okresów rozwoju – ma swojego bohatera. Ci bohaterowie – to liderzy, przywódcy, prowadzący swoich zwolenników do celów uznanych za wartościowe, niezależnie od tego, jak ocenia je historia.

Jak kierować ludźmi u progu XXI wieku?

Od Autorki, Iwony Majewskiej-Opiełki:

Pragnę, aby ta książka otworzyła świadomość polskich menedżerów i liderów na pewne zjawiska, którymi się nie zajmowali czy których istnieniu nie wiedzieli. Przedstawiając najnowszą wiedzę
z dziedziny psychologii osiągnięć i kierowania ludźmi, zmierzać będę do tego, by Czytelnicy odkryli siebie na nowo i chcieli stawać się liderami w codziennym życiu. Choć przeznaczam tę książkę głównie dla polskich biznesmenów i menedżerów, polecam ją wszystkim, którzy kierują innymi ludźmi…, również nauczycielom i rodzicom, którzy pierwsi mają szansę stać się liderami dla innych.

Czy każdy kierownik jest liderem?

Istnieje powszechne oczekiwanie, że wszystkie stanowiska kierownicze oraz wymagające współpracy z ludźmi zajmują liderzy. Czasami nawet traktuje się ich, niejako a priori, w taki sposób. Przewodzenie
nie jest jednak związane ze stanowiskiem.
Tam, gdzie istotnie kierują liderzy, ludzie pracują i działają znacznie lepiej. Prezes doskonałej sieci hotelowej Hyatt Hotels oświadczył, iż 99 procent pracowników chce dobrze pracować. To, jak zachowują się w pracy, w jaki sposób wywiązują się z powierzonych zajęć, zależy od tego, dla kogo pracują.

Jego wypowiedź zdają się potwierdzać inne badania, w których około 85 procent pracowników przyznaje, że mogliby pracować znacznie lepiej, mając lepszego szefa. Bez wątpienia umiejętność przewodzenia jest cechą, która odróżnia tych, dla których inni pracują bardzo dobrze, od tych, przy których ludzie nie działają na wysokim poziomie swoich możliwości.

Zostań dobrym liderem i dowiedz się:

 • Jak ważna dla kształtowania sylwetki lidera jest inteligencja emocjonalna?
 • Czym różni się kierowanie od zarządzania i na czym polega kierowanie zgodne z wartościami oraz jak uniknąć błędów racjonalnego zarządzania?
 • Jakie czynniki zapewniają sukces przedsiębiorstwa?
 • Skąd czerpać wiedzę o ludziach?
 • Rekrutacja pracowników, czyli co odróżnia proces rekrutacji od zwykłego zatrudniania?

Aby móc być liderem, musisz…

Kierować innymi może tylko ten, kto posiadł sztukę kierowania sobą, rozumie zależności pomiędzy poszczególnymi częściami procesu społecznego, którym kieruje, i… głęboką współzależność świata jako całości.

Dzięki tej publikacji rozwiniesz w sobie takie cechy jak:

 • Poczucie własnej wartości
 • Proaktywność
 • Samodzielność
 • Pozytywne myślenie
 • Współzależność
 • Spójność wewnętrzna
 • Poczucie obfitości
 • Umiejętność tworzenia wizji
 • Zdolność i wola ciągłego uczenia się
 • Intuicja

„Uważam, iż jest to wspaniała lektura dla wszystkich, którzy chcą zmienić paradygmat o życiu, o sobie i o innych. Polecam przede wszystkim tym, którzy wybierają kierunki typu biznesowego. Uwaga, książka jest tak wciągająca jak tornado. Nie tylko zmieni Ciebie, ale także Twoje otoczenie. Ona omawia o wszystkich charakterystykach, które są potrzebne dla dzisiejszego lidera. W taki sposób 20 złotych może zmienić twoje życie.”

– Adam Łęgowski, Uczeń Liceum Ogólnokształcącego (High School) w USA. Mam 16 lat. Zastanawiam się nad braniem kierunku biznesu.

Dostępna także specjalna wersja dźwiękowa – AUDIOBOOK

Wersja dźwiękowa (audiobook) została nagrana przez profesjonalnego lektora i zapisana w formacie mp3. Dzięki temu wystarczy, że kupujesz audiobooka, wgrywasz go na swój odtwarzacz mp3 i od razu:

 • możesz słuchać książki gdziekolwiek jesteś
 • nie potrzebujesz ani odpowiedniego oświetlenia, ani użycia rąk – możesz np. jechać samochodem i słuchać, ćwiczyć na siłowni i słuchać…
 • dzięki wielokrotnemu przesłuchaniu materiału świetnie sobie utrwalisz motywacyjne treści książki i łatwiej wprowadzisz je w życie
 • jeśli jesteś słuchowcem – będziesz zaskoczony tym, jak łatwo i przyjemnie przyswaja się wiedzę dzięki audiobookowi


CZEGO JESZCZE DOWIEDZĄ SIĘ PRZYSZLI LIDERZY Z PUBLIKACJI „UMYSŁ LIDERA”?

 • Na czym polega tworzenie właściwej atmosfery w pracy?
 • Jak motywować do pracy i współpracy?
 • Na czym polega rola lidera w stymulowaniu zmian?
 • Jak ważne jest powierzanie pracownikom odpowiedzialności?
 • Jak najefektywniej zarządzać sobą w czasie?

Zostań wspaniałym liderem

Jak być liderem?Lliderem jest człowiek, który w określonej grupie ludzi stymuluje proces wytyczania i osiągania celów, wyzwalając w sobie i innych entuzjazm oraz zdolności i najlepsze cechy charakteru.

Takiego człowieka każdy z nas chciałby widzieć jako swojego przełożonego. Takim przełożonym chciałby prawdopodobnie być każdy z nas. Ty także?

Korzystając z tej książki, możemy przystąpić do kształtowania w sobie i w innych cech lidera. Można zdobyć pewne umiejętności bez dotykania świadomości, ale nabywanie nowych cech charakteru bez jej zmiany jest potężnym wyzwaniem. Nawet jeśli zakończy się sukcesem, pochłonie znacznie więcej wysiłku i będzie mniej trwałe niż zmiana charakteru i opanowanie umiejętności, będące wynikiem nowych danych wprowadzonych do świadomości.
To zatem, co potrzebne jest liderowi, to właściwa świadomość siebie i świata. Dlatego głównie o tym traktuje ta książka. Podaje także kilka technik i sposobów działania, ale przede wszystkim tworzy nową świadomość, która stanie się podstawą do kształtowania siebie i innych.

Link do publikacji: Umysł Lidera

Autor adminKomentarze wyłączone.