Mar 24
Wprowadzenie do inwestycji w akcje

„Wprowadzenie do inwestycji w akcje”

Autor: Wiktor Moskalewicz

Zapoznaj się z zasadniczymi zagadnieniami związanymi z inwestycjami w papiery wartościowe (akcje).

 

Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

Darmowy ebook, który możesz pobrać, jest poświęcony zasadniczym zagadnieniom związanym
z inwestycjami w papiery wartościowe (akcje). Oto zalety, które skłoniły autora, Wiktora Moskalewicza, do pogłębiania wiedzy poświęconej inwestycjom w akcje. Rynki kapitałowe a w szczególności akcje, mają pewną przewagę nad innymi formami pasywnego dochodu lub nad prowadzeniem biznesu. Ich zalety to między innymi:

  • możliwość praktycznie natychmiastowego wycofania się z inwestycji, czyli wyjścia z rynku,
    w przypadku np. nieruchomości może być to nie możliwe, gdyż nabywca może się szybko nie znaleźć lub będziemy zmuszeni sprzedać naszą nieruchomość po niższej cenie, aby odzyskać wkład kapitałowy;
  • zdolność do precyzyjnego określania ryzyka inwestycji – możemy za pomocą zleceń maklerskich
    z góry określić maksymalne ryzyko, jakie jesteśmy w stanie zaakceptować, inwestując w akcje;
  • wygoda i niskie koszty prowadzenia portfela inwestycyjnego – naszymi inwestycjami możemy zarządzać we własnym domu za pomocą internetu lub telefonu. Eliminuje to dodatkowe koszta
    i oszczędza czas. Opłaty związane z handlem akcjami są stosunkowo niskie w stosunku do możliwości osiągnięcia zysku;
  • możliwość inwestycji prawie dowolnych sum – ze względu na ogromny wolumen obrotu na giełdzie można osiągnąć zyski praktycznie bez ograniczeń kapitału, jakim się dysponuje.

Inwestycje w akcje ebookPonadto akcje charakteryzują się dość prostymi zasadami obrotu i historycznie okazały się najefektywniejszymi aktywami przynoszącymi najwyższe stopy zwrotu w porównaniu z obligacjami.

Z ebooka dowiesz się, co to są rynki kapitałowe, na czym polega inwestowanie na nich, poznasz zasady funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zapoznaj się z wieloma innymi pożytecznymi informacjami, które mogą się przydać początkującemu spekulantowi w czasie stawiania pierwszych kroków na GPW.

Link do publikacji: Wprowadzenie do inwestycji w akcje

Autor adminKomentarze wyłączone.