Korepetycje z sukcesu


“Korepetycje z sukcesu”
Autor: Iwona Majewska-Opiełka


Wybierz drogę przez życie spójną z Twoją osobowością i pragnieniami. Wybierz drogę sukcesu.


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Wybierz drogę przez życie spójną z Twoją osobowością i pragnieniami.

Książka ta ma na celu stać się narzędziem Twojego rozwoju, być ściągawką na co dzień z tego, czym jest sukces i jak go osiągnąć. Ma ona służyć pierwszemu i najważniejszemu krokowi w kierunku sukcesu – zmianie świadomości, uwierzeniu w to, że każdy może osiągać sukcesy! Ponieważ sukces jest normą!

Dla kogo jest ta książka?

Dla młodych ludzi, których wypełnia pozytywna energia i wola działania, dla adeptów biznesu, studentów, uczniów czy młodych matek, dla wszystkich, którzy w swoim życiu stawiają na świadomy rozwój, wreszcie dla tych, którzy mieli już wcześniej okazję dotrzeć do książek Iwony Majewskiej-Opiełki – psychologa i doradcy – pracującej w Polsce, USA oraz Kanadzie twórczyni „Akademii skutecznego Działania” oraz autorki bestsellerowego „Umysłu Lidera.
Wyobrażenie pełnego sukcesu zawiera się w samym tym słowie, a jego zdefiniowanie zmobilizuje do sięgania po rzeczy i sprawy naprawdę ważne. Tak więc:

 • S jak Spokój sumienia
  – nie może być mowy o prawdziwym sukcesie bez spokoju sumienia.
 • U jak Udane życie rodzinne
  zdrowa rodzina służy swoim członkom wsparciem w różnych poczynaniach, to zaś ułatwia sięganie po rzeczy wielkie. Jest ostoją, a jednocześnie odskocznią do działania.
 • K jak Kariera zawodowa
  coś w naszym życiu zawodowym musi się zmieniać, byśmy wciąż doświadczali radości
  i poczucia życiowego sukcesu.
 • C jak Czas dla siebie
  potrzebny jest nam czas na kontakt ze sobą samym, na robienie tego, co lubimy robić najbardziej, na dostarczanie sobie przyjemności, na stymulację wszystkich obszarów naszego życia (ciała, emocji, intelektu i duszy).
 • E jak Energia
  prawdziwi ludzie sukcesu są pełni życia.
 • S jak Styl
  materialna, rzeczowa i prestiżowa oprawa sukcesu.

Zobacz, czego dowiesz się z tej książki:

 • JAK ZAPLANOWAĆ SZCZĘŚCIE? Najsilniej działa w umyśle połączenie programu pozytywnego z negatywnym. Warto wyobrazić sobie to, czego nie chcemy, a co się wydarzy, jeśli nie zmienimy niczego w naszym życiu, następnie zaś zająć się całkowicie tym, czego dla siebie pragniemy. Zacznijmy zatem ulepszać naszą rzeczywistość już dziś, aby nie zaskoczyła nas koszmarem. Ważne jest, by zrozumieć mechanizm udanego życia. Posiadanie planów pozwala łatwiej odroczyć przyjemność, co umożliwia bieżącą pracę nad tym, co przyniesie efekty dopiero po pewnym czasie, niekiedy po latach.
 • DLACZEGO NAJLEPSZYM PODEJŚCIEM DO ŻYCIA JEST POSTAWA „wygrana–wygrana”, kiedy ludzie kierują się w działaniu zarówno interesem własnym, jak i drugiej strony, i dążą do tego, aby w wyniku pertraktacji, załatwienia sprawy czy przeprowadzania wspólnych działań każda z zainteresowanych stron czuła się zadowolona i by miała pewność, że dostaje to, co dla niej jest ważne? Zachowania w myśl „wygranej–wygranej” nazywane są czsto kompromisem. Jednak kompromis polega na stworzeniu sytuacji, w której każdy z czegoś rezygnuje. W „wygranej–wygranej” od samego początku podchodzimy do sytuacji tak, by nie rezygnować z tego, co się chce otrzymać.
 • Na czym polega „Prawo kury” – jedna z podstawowych zasad skutecznego działania?
 • Czy istotnie, jak mówił Albert Einstein, „wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza”?
 • DLACZEGO WARTO BYĆ CIERPLIWYM? Stosunek do życia w kulturze zachodniej ma w sobie wiele z zupy błyskawicznej albo rozpuszczalnej kawy. Chcemy coś mieć natychmiast, szybko, JUŻ. A przecież nasza droga jest procesem. Nie chodzi o to, by osiągnąć jeden efekt, ale kolejne efekty, cele, pragnienia, kolejne stopnie wtajemniczenia i szczęścia. Jest spora szansa na to, że robiąc coś przez cztery czy pięć tygodni, wyrobisz w sobie pewien nowy nawyk, zwłaszcza gdy się zorientujesz, że lepiej Ci się z tym żyje.

Dostępna także specjalna wersja dźwiękowa – AUDIOBOOK

Wersja dźwiękowa (audiobook) została nagrana przez profesjonalnego lektora
i zapisana w formacie mp3. Dzięki temu wystarczy, że kupujesz audiobooka, wgrywasz go na swój odtwarzacz mp3 i od razu:

 • możesz słuchać książki, gdziekolwiek jesteś;
 • nie potrzebujesz ani odpowiedniego oświetlenia, ani użycia rąk – możesz np. jechać samochodem i słuchać, ćwiczyć na siłowni i słuchać…
 • dzięki wielokrotnemu przesłuchaniu materiału świetnie sobie utrwalisz motywacyjne treści książki i łatwiej wprowadzisz je w życie;
 • jeśli jesteś słuchowcem – będziesz zaskoczony tym, jak łatwo i przyjemnie przyswaja się wiedzę dzięki audiobookowi.

Dzięki tej książce uświadomisz sobie między innymi, że:

 • SUKCES TO PROCES, a dzisiejsze dni są inwestycją na przyszłość. Porażką jest bezwolne poddanie się falom życia. W procesie dążenia do określonych celów warto się także nauczyć cofać lub oddawać pewne rzeczy – by później otrzymać to, na czym nam najbardziej zależy. Z oddawaniem jest trochę tak, jak z grą w brydża: czasami trzeba oddać jakąś lewę po to, by wygrać partię.
 • SUKCES TO NIE TYLKO PIENIĄDZE, sukcesu nie można utożsamiać jedynie z pieniędzmi. Pieniądze oczywiście są wyznacznikiem poziomu prosperowania przedsiębiorstwa czy ludzi wykonujących dany zawód, nie one wyłcznie świadczą jednak o ich sukcesie. Właśnie ci ludzie, dla których sukces mierzony jest złotówką czy dolarem, rzadko bywają naprawdę szczęśliwi. Nie można wybierać zawodu czy podejmować się jakiejś pracy tylko dlatego, e jest dobrze płatna. Owszem, jest to do przyjęcia na krótką metę, po to tylko, by zdobyć pieniądze na coś, co może nam dać prawdziwe zadowolenie.
 • W KAŻDEJ SYTUACJI ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYBORU, a z wyborem łączą się konsekwencje. Jest to iście fundamentalne prawo, kierujące przejmowaniem kontroli nad własnym życiem, osiąganiem sukcesów, a nawet odczuwaniem szczęścia.
 • SKUTECZNOŚĆ wymaga uświadomienia sobie celów, ale także analizy swojego zachowania, umiejętności odłożenia na później nagrody czy przyjemności. Wymaga odwagi i woli działania. Zachowanie jest skuteczne wtedy, gdy dążymy do realizacji własnych pragnień drogą najkrótszą, najprostszą i najbardziej bezpieczną, nie wykorzystując i nie niszcząc przy tym świadomie innych ludzi, i postępując w zgodzie z uniwersalnymi wartościami moralnymi.
 • Wszystkie sprawy można podzielić na ważne i nieważne, pilne i niepilne – i każdej z nich przyporządkować dwie zmienne. Pilność dyktuje chwila, harmonogram nasz i ludzi, z którymi mamy do czynienia, a także wyjątkowość pewnych sytuacji.
 • Nigdy nie będziesz miał drugiej szansy, by zrobić pierwsze wrażenie. Warto, byś sobie o tym przypomniał, nim po raz pierwszy otworzysz usta w nowym środowisku.
 • Wszelkie działanie trzeba zaczynać z wizją jego końca.
 • Pewne rzeczy trzeba zacząć w młodości, by móc je potem robić jako dorosły człowiek.
 • Utrata pracy może być okazją do pójścia w lepszą, właściwszą dla nas stronę. Jeżeli wahamy się z podjęciem decyzji albo też nie przychodzi nam ona do głowy, wszechświat w taki sposób – no cóż, może mało delikatny – daje nam do zrozumienia, że czas na zmiany.

Są naturalnie ludzie, którzy nie chcą się zmieniać, którzy nie przyjmują nowej wiedzy i uparcie tkwią w starych schematach myślowych. Czy wiesz, że istnieje nawet Międzynarodowe Towarzystwo Badawcze Płaskiej Ziemi, które skupia aż 1600 osób, a jego przewodniczącym jest niejaki Charles K. Johnson? Ponad pięćset lat nowej świadomości świata nie zdołało zmienić sposobu myślenia tych ludzi.

Dodaj komentarz