Mowa zależna jest prosta!


“Mowa zależna jest prosta!”
Autor: Anna Kowalczewska


“W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim.”


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

“W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim.”

…czas pozbyć się problemów z językiem angielskim!
Czy termin “mowa zależna”, czyli po angielsku “reported speech” wpędził Cię kiedykolwiek w stres? Czy uczyłeś się na pamięć, “co się na co zamienia” w następstwie czasów? Może coś Ci się kołacze po głowie… Simple Present zamieniamy na Simple Past, Simple Past na Past Perfect… Ale, do licha, dlaczego i czy zawsze?
Niestety w szkole trudno jest się dogłębnie nauczyć poszczególnych aspektów grramatycznych  – po prostu nie ma kiedy. Skoro musisz nadrabiać te braki samodzielnie, rób to maksymalnie efektywnie korzystając z profesjonalnej pomocy.
Twój stres opadnie, problemy zmaleją, a na swoje pytania dotyczące gramatyki uzyskasz jasne odpowiedzi właśnie w tej książce. Oprócz wkładu teoretycznego zyskasz wiedzę praktyczną, najpierw obserwując przykłady zastosowań wszelkich aspektów mowy zależnej, a potem – wykonując szereg ćwiczeń. Poprawność swoich odpowiedzi będziesz mógł sprawdzić w kluczu.

Marta“Nie spotkałam się jeszcze z tak profesjonalnym i jednocześnie zrozumiałym opracowaniem mowy zależnej. Pani Anna wyjaśnia poszczególne zagadnienia dopiero po upewnieniu się, że uczeń wie co to jest podmiot, orzeczenie oraz jakie można rozróżnić szyki w zdaniu.
Porównuje wszystko do języka polskiego, dzięki czemu łatwiej jest się odnaleźć w konstrukcji mowy zależnej. Używa mnóstwa przykładów z tłumaczeniami, po każdym dziale umieszcza ćwiczenia. Po prostu genialne! Nie ma lepszego sposobu wyjaśnienia na czym polega mowa zależna. Jestem w 100% przekonana, że będzie to zrozumiałe i dotrze do każdego, nawet najmniej lubiącego język angielski ucznia.”
Marta Chłodnicka, absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków obcych na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu

Już za chwilę będziesz wiedzieć czym jest mowa zależna, jak poprawnie stosować następstwo czasów, oraz między innymi…

  • Czemu słowa “I am going to the opera tonight” mogą być przytoczone jako: “She says she is going to the opera tonight.” lub “She said she was going to the opera that night.”? Od czego to zależy i skąd wiadomo, jak coś powiedzieć?
  • Co to w ogóle jest to “następstwo” i dlaczego funkcjonuje, skoro my, Polacy, świetnie się bez niego w naszym języku obywamy? Polak stwierdzi: “Ona mi powiedziała, że robi śniadanie.” – a po angielsku należy powiedzieć: “She told me she was making breakfast.” – a więc, tłumacząc dosłownie, “powiedziała mi, że robiła śniadanie”… Uwierzysz, gdy Ci powiem, że język polski jest tu nielogiczny?!
  • Czy zawsze trzeba mówić, że “ktoś powiedział, że…”? A może dałoby się inaczej, w mniej sztampowy, “szkolny” sposób? Na przykład, zamiast “He told his sister he was sorry he had broken the glass.” – coś brzmiącego ładniej: “He apologised to his sister for breaking the glass.”
  • Jak grzecznie zadać komuś pytanie, by nie poczuł się dotknięty Twoją obcesowością? Bo trochę nieładnie wypalić do przechodzącego ulicą gentlemana po prostu “What’s the time?”… Czy nie sympatyczniej brzmi “Excuse me, I’d like to know what the time is.”?

Od autorki

Witam Cię serdecznie,
Jestem magistrem filologii angielskiej, dyplomowanym nauczycielem w liceum ogólnokształcącym, egzaminatorem i weryfikatorem nowej matury.
Anna KowalczewskaNajchętniej uczę gramatyki, którą traktuję jak logiczną układankę, najpierw ułożoną dla siebie, a teraz porządkowaną w głowach moich uczniów. Choć obecnie stawia się przede wszystkim na komunikatywność, wiem, że ambitni uczniowie, studenci oraz osoby przygotowujące się do egzaminów FCE i wyższych potrzebują także wiedzy gramatycznej.
Przekonaj się sam, czytając darmowy fragment, czy mój sposób przedstawiania gramatyki jest dla Ciebie tak samo zrozumiały i przejrzysty jak dla większości moich uczniów. Przyjemnej lektury i samych sukcesów!podpis

“Jestem bardzo zadowolona z książki, dzięki niej zdałam egzamin. Wszystko zostało wytłumaczone bardzo dokładnie i szczegółowo. Polecam wszystkim, którzy chcą zrozumieć mowę zależną a właśnie dzięki tej publikacji na pewno im się uda. Polecam.”  Eliza, studiuję filologię angielską.
Rzadko trafia się publikacja napisana tak przejrzyście i przez osobę o tak wysokich kwalifikacjach zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Pani Anna Kowalczewska, autorka tej ksiązki po prostu wie o czym pisze i wie jak pisać, żebyś to zrozumiał.

BONUS 1: Miesięczny abonament warty 10,98 zł!

Wraz z ebookiem, otrzymasz miesięczny abonament dostępu do serwisu internetowego www.slownictwo.pl, w którym utrwalisz słownictwo, dzięki specjalnemu systemowi nauki i powtórek.

BONUS 2: 50% zniżki na kurs internetowy!

Kupując ebooka otrzymasz specjalny, 50% rabat na kurs językowy w serwisie językowym LangEffect.pl, dzięki któremu wygodnie i szybko nauczysz się obcego słownictwa.
Dzięki temu kursowi:
* poznasz do 10 000 słówek z angielskiego i niemieckiego
* wybierzesz interesujący Cię zakres słownictwa spośród 77 tematów i 3 poziomów zaawansowania
* dopiszesz własne słówka
* będziesz uczyć się i śledzić swoje postępy w nauce – w domu, w pracy, w kafejce internetowej – gdziekolwiek zechcesz
* wymienisz doświadczenia z innymi za pośrednictwem forum
System zapamiętuje i analizuje Twoje postępy i w optymalny sposób dobiera dla Ciebie słówka ze wszystkich lub tylko z wybranych przez Ciebie tematów.
Kup ebooka, aby otrzymać 50% zniżkę na kurs.

Dołącz do osób, które już wiedzą jak działa mowa zależna w języku angielskim

“Bardzo dobrze napisana publikacja, czyta się łatwo i przyjemnie, a poruszone zagadnienie jest wyjaśnione w sposób bezproblemowy do zrozumienia dla każdego czytelnika.” napisał  Bartek Baszkiewicz o “Mowa zależna jest prosta!”. Dołącz do zadowolonych czytelników, a już niedługo będziesz mógł powiedzieć “Reported speech mam w małym paluszku!” 🙂

Dodaj komentarz