Okresy warunkowe są proste!


“Okresy warunkowe są proste!”
Autor: Anna Kowalczewska


Po raz pierwszy, ktoś ZROZUMIALE wytłumaczył na czym polegają okresy warunkowe w języku angielskim, oraz KIEDY i JAK używać ich w praktyce.


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Kto jeszcze chce zrozumieć KIEDY i JAK używa się okresów warunkowych w praktyce?

Zdania podrzędne warunkowe, potocznie mówiąc – okresy warunkowe (conditionals), to jeden z działów angielskiej gramatyki, który sprawia uczącym się najwięcej problemów. Wynika to najprawdopodobniej z opanowywania tego materiału jedynie pamięciowo, bez choćby próby zrozumienia.
Wiem też z doświadczenia, że niewielu nauczycieli potrafi wytłumaczyć to zagadnienie przystępnie i skutecznie. Udaje się to najlepiej w przypadku struktur dotyczących przyszłości lub teraźniejszości – problem pojawia się z przeszłością, a tzw. “okresy mieszane” (Mixed Conditionals) to już dla wielu adeptów języka angielskiego prawdziwe przekleństwo…

Opinia na temat książki:
Łopatologia dla intelektulistów – cud książka.Nie mogłam oderwać się pomimo płaczu dzieci i ich pustych brzuszków. Prostotę tę nie należy mylić z prostactwem – okresy warunkowe są napisane klarownym, jasnym i ludzkim językiem. Moje samopoczucie podniosło się po przeczytaniu tej książki, bo dzięki lekturze zrozumiałam, że nie jestem aż tak bardzo upośledzona lingwistycznie.Miałam tylko niekoherentnych nauczycieli…..”

Wreszcie warunki w angielskim są PROSTE

Autorka jednego z najlepiej ocenianych przez czytelników ebooków – “Mowa zależna jest prosta!” – zachęcona sukcesem swojej pierwszej książki – napisała drugą. Tym razem wykorzystuje swój niezwykły dar do tłumaczenia skomplikowanych zagadnień gramatycznych, by w przyjemny sposób zapoznać czytelników z czymś, co zwykło być zmorą Polaków uczących się angielskiego – z okresami warunkowymi.

Co znajdę w ebooku „Okresy warunkowe są proste!”?

“W tym e-booku wyjaśnię Ci wszystkie zawiłości dotyczące zdań warunkowych – od prostszych poprzez trudniejsze, do najbardziej skomplikowanych. Początkowe rozdziały poświęcę okresom typu 0, 1, 2 i 3, następnie omówię okresy mieszane 3+2 i 2+3, na koniec zaś zajmę się przykładami nietypowymi, takimi, które niekoniecznie będą rozpoczynać się klasycznym “if”. Ponadto zwrócę uwagę na wyjątkowe zastosowanie “will”, “would” i “should” w zdaniu podrzędnym w okresach 1 i 2, oraz inwersją stylistyczną zdań warunkowych typu 1, 2 i 3.
Po każdym rozdziale dotyczącym węższej partii materiału będziesz mieć możliwość przetestowania nabytej wiedzy w ćwiczeniach, a pod koniec książki znajdziesz rozdział poświęcony przekrojowym ćwiczeniom, gdzie sprawdzisz swoje umiejętności w różnych typach zadań.
Moja nadzieja, że materiał dotyczący okresów warunkowych potrafię przekazać przystępnie i skutecznie, opiera się na tym, że w taki sposób nauczyłam go już wielu swoich uczniów. Tak, okresy warunkowe naprawdę mogą być proste! Przekonaj się sam.” – wyjaśnia we wprowadzeniu do książki Anna Kowalczewska.

Serwis językowy www.KochamAngielski.pl poleca tę publikację!

Angielski

UWAGA: Jeśli zdecydujesz się na kupno tej publikacji, otrzymasz 30% rabatu  na profesjonalne internetowe kursy angielskiego na poziomie podstawowym lub średniozaawansowanym w serwisie KochamAngielski.pl

Oto niektóre z tematów poruszonych w książce “Okresy warunkowe są proste!”:

  • Zerowy, pierwszy, drugi i trzeci okres warunkowy
  • Okresy mieszane
  • Nietypowe przypadki, np. użycie will, would, should w zdaniu warunkowym
  • Real conditionals
  • Zasady tłumaczenia zdań na język angielski
  • Wstawianie czasowników w odpowiednich formach
Witam Cię serdecznie,
Jestem magistrem filologii angielskiej, dyplomowanym nauczycielem w liceum ogólnokształcącym, egzaminatorem i weryfikatorem nowej matury.
Anna KowalczewskaNajchętniej uczę gramatyki, którą traktuję jak logiczną układankę, najpierw ułożoną dla siebie, a teraz porządkowaną w głowach moich uczniów. Choć obecnie stawia się przede wszystkim na komunikatywność, wiem, że ambitni uczniowie, studenci oraz osoby przygotowujące się do egzaminów FCE i wyższych potrzebują także wiedzy gramatycznej.
Przekonaj się sam, czytając darmowy fragment, czy mój sposób przedstawiania gramatyki jest dla Ciebie tak samo zrozumiały i przejrzysty jak dla większości moich uczniów. Przyjemnej lektury i samych sukcesów!

Jak zobaczysz dzięki lekturze ebooka – okresy warunkowe przewijają się w języku znacznie częściej niż zwykliśmy myśleć. Jeśli je dobrze opanujesz – będzie Ci łatwiej budować poprawnie wiele różnych zdań, nie tylko takich, jak w najprostszych przykładach ilustrujących warunki.
“Jeśli zainwestujesz w tego ebooka – będziesz bardzo zadowolony.” – czy wiesz, jak to powiedzieć po angielsku? A teraz przestań zastanawiać się, jak bardzo przyda Ci się opanowanie okresów warunkowych do perfekcji i po prostu DZIAŁAJ.

Dodaj komentarz