Psychologiczne przygotowanie do matury


“Psychologiczne przygotowanie do matury”
Autor: Diana Baranowska


Matura już nie jest problemem. Poznaj sprawdzone sposoby, dzięki którym zdasz maturę zupełnie bezstresowo i przyjemnie.


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Poznaj sekrety, dzięki którym zdasz maturę zupełnie bezstresowo i przyjemnie.

Jak osiągnąć doskonałe samopoczucie przed maturą i uwolnić się od skutków stresu w trakcie egzaminów? Jak uaktywnić posiadaną wiedzę i umiejętności?
Wiesz i potrafisz znacznie więcej, niż Ci się wydaje. Jesteś w stanie osiągnąć wyniki, które dla Ciebie samego będą zaskakujące. Takie są fakty. To nie magia decyduje o tym, ile możemy osiągnąć. My ludzie, sami tworzymy własną rzeczywistość. Gromadzimy ogromne zasoby wiedzy i umiejętności potrzebnych nam do życia i to my decydujemy o tym, jaki procent tego bogactwa jest dla nas dostępny.

“Nie jestem molem książkowym. Uczę się tyle, ile muszę. Przed maturą szukałem sposobu, by zdać ją szybko i przyjemnie – i znalazłem taki sposób. Te proste techniki sprawiły, że życie stało się łatwiejsze, nauczyciele milsi, a ja robię teraz to co lubię.”
– Rafał

Dowiedz się jak wykorzystać drzemiący w Tobie olbrzymi potencjał

Już dawno temu ludzie zauważyli, że matura nie jest tylko prostym sprawdzianem poziomu wiedzy. Matura to “Egzamin Dojrzałości” – zdający musi stawić czoła trudnej sytuacji i w niej się sprawdzić. Wiedzę potrzebną do zdania egzaminów nabywasz przez lata nauki, jednakże szkoła nie uczy, jak radzić sobie ze stresem, który paraliżuje myślenie i zaniża wyniki. Tę umiejętność musisz zdobyć sam.
Jak zdać Egzamin Dojrzałości – jak uniknąć negatywnego działania stresu? Tylko Ty możesz ocenić, co pomoże Ci w takiej sytuacji. Być może masz własną odpowiedź na to pytanie – każda metoda, która się sprawdza jest dobra.
Przygotowując się psychicznie do zdawania egzaminów, nie jesteś skazany wyłącznie na własne sposoby radzenia sobie ze stresem. Możesz czerpać z bogatej już wiedzy i doświadczenia innych ludzi. Istnieje nurt psychologii zajmujący się szukaniem odpowiedzi na pytanie, jak to zrobić. Neurolingwistyczne programowanie (NLP), bo o nim mowa, opierając się na analizie postępowania najbardziej efektywnie działających ludzi, wypracowało techniki osiągania sukcesu.

“Psychologiczne przygotowanie do matury” zawiera zbiór wywodzących się z NLP metod, zaprojektowanych z myślą o specyficznej sytuacji matury. Jest to powstały w oparciu o praktykę psychologiczną, przystosowany do samodzielnego użytku, praktyczny poradnik dla maturzystów.

Poznaj sekret, jak bez problemu zdać Egzamin Dojrzałości. Matura nie będzie dla Ciebie straszna.

Na pewno chcesz zdać maturę. Czy w czasie egzaminów:

 • Chciałbyś wierzyć w siebie, czuć pewność i spokój?
 • Chciałbyś być doskonałej formie psychicznej i fizycznej?
 • Chciałbyś czuć się wyspany i mieć jasny umysł?
 • Chciałbyś uniknąć objawów stresu, lęku i zdenerwowania?
 • Chciałbyś w pełni wykorzystać to, czego się nauczyłeś?
 • Chciałbyś, by nie zawiodła Cię pamięć?
 • Chciałbyś zachować koncentrację i nie popełniać błędów?

Zaprogramowanie najlepszego dla Ciebie stanu w czasie zdawania egzaminów jest prostsze, niż Ci się wydaje. Posługując się technikami zawartymi w tym ebooku możesz skutecznie poprawić swoje samopoczucie i uzyskać dostęp do swojej wiedzy.
Wiem, jak mało masz czasu przed maturą i jak dużo wiadomości do nauczenia się. Publikacja, którą Ci proponuję została napisana w oparciu o zasadę “minimum teorii, maksimum praktyki”, by nie stanowić dla Ciebie dodatkowego obciąenia. Opisane techniki psychologiczne mogą być szybko przez Ciebie użyte i przynieść Ci natychmiastowe, trwałe korzyści.
Techniki zawarte w poradniku to szczegółowe opisy sposobów pokonywania trudności i zdobycia nowych umiejętności przydatnych w czasie zdawania egzaminów.

 • Opisane “krok po kroku” i ilustrowane przykładami techniki, umożliwiają samodzielną pracę.
 • Opierają się przede wszystkim na wykorzystaniu wyobraźni – ich używanie może stanowić odpoczynek dla przeciążonego myśleniem umysłu.
 • Nie są czasochłonne – użycie dowolnej z proponowanych technik zajmuje około jednej godziny.

O Autorce:

Diana Baranowska ur 15.09.1970 w Warszawie, psycholog i Mistrz-Praktyk Neurolingwistycznego Programowania. Autorka programów szkoleniowych i treningów umiejętności psychologicznych. Własną fascynację tematyką samorozwoju i samodoskonalenia się ludzi, łączy z pragmatycznym nurtem pomocy psychologicznej NLP.

Możesz zdać maturę lepiej, łatwiej, przyjemniej – możesz zrobić to w taki sposób, w jaki zechcesz.

Uważam, że wiedza o tym, w jaki sposób stawać się lepszym – doskonalić się i osiągać własne cele powinna być szeroko znana. Wiele osób marnuje swoje wrodzone talenty, żyjąc ponuro i smutno, w przekonaniu o własnej nieudolności. Brak wiary w siebie zabija to, co w ludziach dobre, wartościowe i piękne. Wielu młodych, wspaniałych, zdolnych ludzi ciężko przeżywa okres zdawania matury i uczy się lęku przed wyzwaniami, jakie niesie życie.
Nie zgadzam się z tym, że matura ma być bolesną lekcją.
Pracując jako psycholog, staram się robić wszystko, aby osoby, z którymi się stykam, mogły cieszyć się życiem, rozwijać i zdobywać dobre dla siebie doświadczenia w każdej sytuacji.
Ebook, który napisałam jest przeznaczony właśnie dla Ciebie – znajdziesz w nim praktyczne, konkretne i sprawdzone sposoby osiągania sukcesu. To, czym jest dla Ciebie sukces musisz ustalić sam. Ja mogę jedynie podpowiedzieć Ci, jak go osiągnąć.
– Diana Baranowska, autorka
Co znajdziesz w tej publikacji?

Poznaj podstawowe zasady pracy z wyobraźnią i następujące techniki psychologiczne:

 • Technikę Kreowania Przyszłości, która umożliwia najlepsze przygotowanie do sytuacji zdawania egzaminów.
“Zdałam maturę w zeszłym roku. Zależało mi na jak najlepszym przygotowaniu. Trochę się bałam, trochę denerwowałam, a przede wszystkim chciałam, by moje oceny z egzaminów były jak najlepsze. Technika Kreowania Przyszłości, którą poznałam i której nauczyłam się używać pozwoliła mi przećwiczyć w wyobraźni sztukę zdawania egzaminów.
W czasie prawdziwej matury czułam się bardzo dobrze – dokładnie wiedziałam co robię i po co. Byłam zdecydowana, pewna siebie i skoncentrowana. Teraz – gdy zbliża się sesja, z przyjemnością przypominam sobie, jak czułam się zdając maturę, a Technikę Kreowania Przyszłości stosuję zawsze wtedy, gdy przygotowuję się do czegoś, na czym mi zależy.”
– Agnieszka
 • Technikę Błyskawicznej Zmiany Samopoczucia – pomocną, gdy w czasie matury zaczniesz odczuwać symptomy stresu, lęku lub zdenerwowania.
 • Technikę Budowania Pozytywnego Nastawienia – mówiącą, jak zmienić swoje nastawienie do matury, by lęk lub niechęć nie przeszkadzały w skutecznym działaniu.
 • Technikę Zmiany Relacji – bardzo przydatną w przypadku, gdy masz problem z nauczycielem.
 • Technikę Powstrzymywania Negatywnego Myślenia – dzięki której przestaniesz się martwić i lękać o przyszłość.

A także dowiesz się:

 • Jak ludzie sukcesu wykorzystują psychologię?
 • Jak można wpływać na samopoczucie?
 • Skąd się bierze lęk, stres i niechęć do matury?
 • Jakie są konsekwencje lęku i niechęci do nauczycieli?
 • Czym jest negatywne myślenie?

BONUS: 50 zł zniżki na szkolenie dla maturzystów

Wraz z ebookiem, otrzymasz kod upoważniający Cię do skorzystania ze szkolenia stacjonarnego “Jak łatwo przygotować prezentację maturalną i bez stresu zdać egzamin?” aż o 50 zł taniej!

Zapoznaj się z dowodem na to, że nie ma takiej możliwości, żebyś nie zdał matury.

Dodaj komentarz