Start-Up bez pieniędzy


“Start-Up bez pieniędzy”
Autor: Mike Michalowicz


Publikacja pokazuje, jak brak zasobów może stać się naszym największym atutem i uczy, jak czerpać z tego źródła. W książce tej znajdziesz całe know-how, które poprzez dobrą analizę pomysłu, kreatywne wykonanie i skuteczne zarządzanie, pozwoli zaplanować sukces Twojego start-upu.


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Jak, bez pieniędzy, po prostu zacząć prowadzić biznes, mieć z tego dochody i niesamowitą frajdę?

Start-Up – po prostu zacznij!

Jej autor jest Toaletowym Przedsiębiorcą. Sam tak o sobie mówi!

Oto co pisze we wstępie do swojej niecodziennej książki:

Ja jestem jednak Toaletowym Przedsiębiorcą (Toilet Paper Entrepreneur – TPE). Doprowadzam robotę do końca. Dlatego sam napisałem słowo wstępne, które jest przyspieszonym kursem zdobywania atrybutów Toaletowego Przedsiebiorcy – którym musisz się stać, aby odnieść sukces w biznesie.
Oto osiem najważniejszych atrybutów Toaletowego Przedsiębiorcy.
1. Toaletowy Przedsiębiorca rozwija mocne fundamenty wiary – wie, ze sukces jest niemal w stu procentach zdeterminowany przez jego przekonania, a nie wykształcenie, środki ani okoliczności.
Kiedy Toaletowi Przedsiebiorcy wierzą, że coś osiągną, a następnie wspierają to nieugiętym, zdecydowanym działaniem – dokonają tego.
Start-Up bez pieniędzy2. Toaletowy Przedsiębiorca ma pasję – zawsze działa w obszarze swoich pasji. Pasja może nie być widoczna ani oczywista dla osób z zewnątrz, ale jest taka dla niego.
3. Toaletowy Przedsiębiorca skłania się do przedwczesnego działania – zawsze podejmuje działanie, nie siedzi bez ruchu. Przedwczesne podjęcie działania może sprawić, ze Toaletowi
Przedsiębiorcy sparzą się, ale w większości przypadków są jednak nagradzani za to, że działają raczej zbyt wcześnie niż za pózno.
4. Toaletowy Przedsiębiorca jest wyjątkowo dobry w wyjątkowo niewielu dziedzinach – potrafi rozpoznać niewielką liczbę zalet, które posiada, i doszczętnie je wykorzystać. Wszystko, w czym jest kiepski, zlecane jest komuś innemu.
5. Toaletowy Przedsiębiorca wykorzystuje pomysłowość zamiast pieniędzy – pieniądze mogą być jak narkotyk, który tymczasowo ukrywa przed Tobą Twoje problemy. Pieniądze pozwalają na robienie głupich rzeczy bez bolesnych konsekwencji; podtrzymują Twoją głupotę. Toaletowy Przedsiębiorca wie, ze mistrzostwo w przedsiębiorczości osiąga się dzięki pomysłowości i perfekcyjnej koncentracji.
6. Toaletowy Przedsiębiorca opanowuje niszę – wybiera rynek, na którym konkurencja jest słaba lub nie oferuje szerokiego wachlarza produktów, usług czy wartosci, które on moze zaoferować. Wtedy przejmuje panowanie nad tą niszą.
7. Toaletowy Przedsiębiorca łączy długoterminową koncentrację z krótkoterminowym działaniem – ma absolutną pewność, gdzie znajduje się jego punkt docelowy, ale nie ma szczegółowego planu, który opisuje krok po kroku, jak tam dotrzeć. Zamiast tego podejmuje działanie krótkoterminowe (w 90-dniowych okresach), dzięki któremu osiąga znaczne postępy. Wtedy ponownie ocenia swoje cele, tworzy plany na kolejne 90 dni i wprowadza je w życie.
8. Toaletowy Przedsiębiorca NIE jest normalny – to ryzykant. Toaletowi Przedsiębiorcy są odrobinę dziwni i być może trochę szaleni. Definitywnie inni. Nie przestrzegają zasad ani norm społecznych i dokonują zmiany status quo.
Czy widzisz w tym wszystkim siebie? Jesli tak, albo jeśli chciałbyś się w tym zobaczyć, ta książka wstrząśnie Twoim światem.

fragment książki “Start-Up bez pieniędzy”

Start-Up bez pieniędzy

„Start-Up bez pieniędzy” to wyjątkowa książka napisana z dużą dawką humoru. Jej największą zaletą jest charakter praktyczny zawartej w niej wiedzy.
Autor, Mike Michalowicz, w sposób barwny i bezpośredni pokazuje nam, jak brak zasobów może stać się naszym największym atutem i uczy, jak czerpać z tego źródła. Daje szereg prostych, praktycznych porad, które może zastosować każdy, kto nie ma doświadczenia i nigdy nie był przedsiębiorcą.

“Mike Michalowicz jest młodym amerykańskim milionerem polskiego pochodzenia. W wieku 24 lat sprzedając swój pierwszy biznes, zarobił pierwszy milion. Dzień później założył Mike Michalowiczkolejną firmę, aby po osiągnięciu milionowych zysków również ją sprzedać, a kolejnego dnia założyć następną. Ten biznesowy hat-trick jest niezbitym dowodem na niepodważalność kompetencji Mike’a w dziedzinie start-upów. Na co dzień mieszka w Nowym Jorku, a w ramach swojej pracy pomaga młodym przedsiębiorcom. Jak sam mówi: „Kocha rozwijać nowe biznesy i patrzeć jak kwitną”. Każdy, kto z nim wspłpracuje i komu pomaga, ma zagwarantowane, że Mike wycofa się dopiero po rozwinięciu biznesu do poziomu lidera w danej niszy. Mike Michalowicz posiada w Wall Street Journal swoją stałą kolumnę dotyczącą small businessu i jest czstym gościem biznesowej stacji telewizyjnej MSNBC’s. Poziom jego poczucia humoru można sprawdzić na stronie http://www.mikemichalowicz.com, klikając kilkakrotnie na poprawną wymowę jego nazwiska.„O autorze, Mike’u Michalowiczu

W książce tej nie znajdziemy konkretnych przepisów na nowy biznes, ale znajdziemy całe know-how, które poprzez dobrą analizę pomysłu, kreatywne wykonanie i skuteczne zarządzanie, pozwoli zaplanować sukces naszego start-upu.

Najlepszą rekomendacją książki jest opinia czytelników księgarni Amazon, gdzie wśród zawartych tam 422 recenzji aż 378 to oceny najwyższe.

 
Dzięki tej książce:

  • każdy, kto myśli o swoim start-upie, zacznie wreszcie działać;
  • będzie działać w sposób profesjonalny;
  • założy swój pierwszy biznes;
  • nowy biznes przetrwa, a właściciel skutecznie będzie dążył do zajęcia pozycji lidera w swoim sektorze.

Skuś się na swój biznes i zacznij już teraz!

Dodaj komentarz