Szkolny start dziecka


“Szkolny start dziecka”
Autor: Małgorzata Wiśniewska – Koszela


Jak przygotować swoje dziecko do rozpoczęcia szkolnej edukacji i zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju?


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Jak przygotować swoje dziecko do rozpoczęcia szkolnej edukacji i zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju?

Jak wyglądało Twoje życie, gdy rozpoczynałeś edukację? Pamiętasz ten stres, kiedy to po raz pierwszy przekroczyłeś próg szkolnych drzwi? Z pewnością masz to gdzieś w swojej pamięci…
Możesz dalej czytać ten tekst i jednocześnie przypominać sobie swoje pierwsze wrażenia, które towarzyszyły Ci podczas stawiania pierwszych kroków w szkolnej rzeczywistości. Jakie miałeś uczucia, gdy siadałeś do szkolnej ławki? Czy może była to radość? A może strach? Jak bardzo się bałeś? Jak dobrze chciałeś wypaść na tle swoich rówieśników?
Na pewno przeżywałeś swoje pierwsze wzloty i upadki. Cieszyłeś się z pierwszych małych sukcesów, ale i złościłeś, gdy coś nie wychodziło. Teraz stajesz przed ogromną szansą. Masz okazję dać swojemu dziecku lepszy start w przyszłość.
Już za chwilę poznasz wiele cennych wskazówek na temat tego, jak uchronić swoje dziecko od niebezpieczeństw, które czekają na nie w szkole. Poznasz szkołę “od kuchni” i dowiesz się o zaskakujących, a miejscami nawet bulwersujących informacjach, ale co ważne – zawsze rzetelnych. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że wiedza zgromadzona w tym ebooku będzie wsparciem dla wielu rodziców wychowujących swoje pociechy.
Zazwyczaj rozpoczęcie nauki szkolnej wiąże się z dużym stresem – zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Jest to przełomowy moment w życiu każdego małolata. Warto zatem być przygotowanym na wszelkie niespodzianki, które mogą czeka na Ciebie i Twoje dziecko. Warto przygotować swoją pociechę, aby z podniesioną głową wkroczyła w kolejny etap swojego życia.

Dzięki wiedzy zawartej w ebooku:

  • Poznasz najbardziej typowe problemy, które pojawią się wraz z rozpoczęciem nauki przez Twoje dziecko.
  • Dowiesz się, jak takie problemy rozwiązywać.
  • Zapoznasz się z prawdziwym obliczem warunków, jakie zastanie Twoje dziecko podczas wędrówki przez kolejne stopnie edukacji.
  • Dowiesz się, jak skutecznie wykorzystywać przysługujące Ci prawa rodzica.
  • Dowiesz się, jak przezwyciężyć trudności, które napotka Twoje dziecko podczas szkolnej edukacji.
  • Poznasz wszelkie prawidłowości i sposoby przyśpieszające rozwój Twojego dziecka.
  • Poznasz trendy i ciekawostki związane z dorastaniem dzieci.

Poradnik ten walczy ze stereotypami funkcjonującymi od wieków, np. ze stereotypem podporządkowanego i wystraszonego rodzica oraz wszechmocnego nauczyciela, który zawsze ma rację. Wskazując konkretne rozwiązania obnia poziom stresu i pobudza do pozytywnego myślenia.
Treści zawarte w poradniku są oparte nie tylko na wnikliwej wiedzy, ale także na bogatym doświadczeniu zawodowym i osobistym autorki. Ebook niesie ze sobą ładunek ogromnego zrozumienia i życzliwości, odrobinę ironii i humoru i dużo optymizmu. Wskazuje na sposoby radzenia sobie z niedoskonałościami szkoły oraz pomocy własnemu dziecku i samemu sobie. Uczy dystansu, opisuje autentyczne zawiłe sytuacje, z których zawsze znajduje się wyjście. Wskazuje, jak nie zagubić tego, co najważniejsze – miłości szczęścia rodzinnego, jak nie dać się zwariować.

Autorka – Małgorzata Wiśniewska-Koszela – jest magistrem pedagogiki, terapeutą oraz oligofrenopedagogiem. Pracuje z dziećmi w klasach I – III od dwudziestu czterech lat, równocześnie współpracując z ich rodzicami i edukując ich. Jest też matką trzech synów.
Autorka tworzy również i wdraża programy o tematyce wychowawczej oraz programy psychoedukacyjne z zakresu profilaktyki dla rodziców. Jest także autorką wierszy i scenariuszy przedstawień teatralnych dla dzieci, opublikowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

Zadbaj o dobro swojego dziecka!

Ebook “Szkolny start dziecka” demaskuje interesy wielu nauczycieli oraz niezdrowe mechanizmy polskiej szkoły. Równocześnie pokazuje, jak sobie praktycznie z nimi radzić, biorąc pod wagę przede wszystkim dobro dziecka i własne. Ebook ten jest nieco skandalizujący, porusza tabu polskiej szkoły. Zdobądź zatem praktyczną wiedzę i przygotuj swoje dziecko do życia w szkolnej rzeczywistości już teraz.

Dodaj komentarz