Winning odpowiedzi


“Winning odpowiedzi”
Autor: Jack i Suzy Welch


“Winning – odpowiedzi” udziela otwartych, dosadnych odpowiedzi, które stanowią przedłużenie rozmowy podjętej przez Jacka i Suzy w “Winning znaczy zwyciężać”. Z całą pewnością dialog ten będzie zajmujący i pożyteczny dla wszystkich, którzy zajmują się ważną pracą polegającą na pomaganiu organizacjom w osiąganiu wzrostu i prosperity.


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

W bestsellerze z 2005 roku “Winning – znaczy zwyciężaćSuzy i Jack Welch stworzyli niespotykany tekst będący zarówno traktatem filozoficznym na temat podstawowych praktyk biznesowych oraz przejrzystym podręcznikiem napisanym z typową dla Jacka otwartością i optymizmem. Wydawało się, że po niej, odwoując się do słów Warrena Buffeta, “nie będzie potrzebna żadna więcej książka o zarządzaniu”. Ale “Winning” ujawniła nienasycone pragnienia rozmawiania o pracy. Od chwili wydania Welchowie otrzymali dosłownie tysiące pytań od studentów college’ów przez doświadczonych menedżerów, po wybitnych szefów znanych korporacji i koncernów na szeroki zakres tematów – od przywództwa i globalnej konkurencji po radzenie sobie z bezkompromisowym szefem po budowanie zespołu. Właściwie padały pytania dotyczące dosłownie każdego aspektu biznesu i kariery zawodowej, często typowe, czasami zaskakujące, wiele ciekawych i wnikliwych. A wszystkie prosto z życia wzięte.
    “Winning – odpowiedzi” podejmuje najważniejsze z nich i udziela otwartych, dosadnych odpowiedzi, które stanowią przedłużenie rozmowy podjętej przez Jacka i Suzy w “Winning znaczy zwyciężać”. Z całą pewnością dialog ten będzie zajmujący i pożyteczny dla wszystkich, którzy zajmują się ważna pracą polegającą na pomaganiu organizacjom w osiąganiu wzrostu i prosperity.

“Dla wszystkich czytelników “Winning znaczy zwyciężać”, Winning II jest doskonałym uzupełnieniem, nawet bardziej praktycznym, bo zawierającym odpowiedzi na wiele problemów, z którymi mamy do czynienia zarządzając przedsiębiorstwami na co dzień. Pytania nie są nowe, ale odpowiedzi niejednokrotnie zaskakujące. Wiele z nich jest jak recepta od świetnego lekarza, wystarczy zastosować, aby było lepiej”

Sławomir Lachowski Prezes Zarządu BRE Banku SA

Książka Jacka i Suzy Welch “Winning – odpowiedzi”, zawiera wiele mądrości na temat biznesu i życia. To znakomita książka o zarządzaniu, konkretna, jasna, okraszona pokorą i świeżością, która zdecydowanie wyróżnia się w zalewie bzdur na temat zarządzania”

Washington Post

 Autorzy:
Jack Welch zaczynał karierę w General Electric Company w 1960 roku, a w 1981 roku został ósmym z kolei prezesem i dyrektorem generalnym tego przedsiębiorstwa. Podczas jego kadencji, kapitalizacja rynkowa GE wzrosła o 400 miliardów dolarów, co sprawiło, że firma ta stała się najcenniejszą spółką na świecie. W 1999 roku Fortune wybrał go “menedżerem stulecia”, a Financial Times uznał za jednego z trzech najbardziej podziwianych liderów biznesu we współczesnym świecie. Po odejściu na emeryturę, opublikował swoją bestsellerową autobiografię “Jack: Stright from the Gut”. Obecnie uczy w MIT Sloan School of Management i prowadzi wykłady dla liderów i studentów biznesu z całego świata.


Suzy Welch, dziennikarka pisząca o biznesie. Była redaktor naczelną Harvard Business Review, napisała wiele artykułów o przywództwie, zmianach, kreatywności i zachowaniach organizacyjnych. Obecnie uczestniczy w wydawaniu magazynu O, do którego pisuje na temat pracy i kariery. Jest także dyrektorką kobiecego ośrodka przywództwa w Babson College. Wraz z Jackiem pisze Welch Way dla magazynu Business Week oraz felietony, które za pośrednictwem The New York Times Syndicate ukazują się w ponad trzydziestu ważnych gazetach na całym świecie.

Dodaj komentarz