Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim


“Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim”
Autor: Sylwia Bartkowiak


Najczęściej używane wyrażenia przyimkowe w 10 zestawach ćwiczeń wraz z odpowiedziami!


Przejdź do sklepu

Opis publikacji:

 

Najczęściej używane wyrażenia przyimkowe w 10 lekcjach

Wyrażenia przyimkowe zawsze wywoływały frustrację wśród ludzi uczących się języka angielskiego. Załamywali ręce, mówiąc: „Ja się chyba nigdy tego nie nauczę!”. Sylwia Bartkowiak, która prowadzi kursy języka angielskiego, wpadła na pomysł, aby notować podczas lekcji zwroty przyimkowe, których najczęściej używali i robili w nich błędy. Trwało to kilka lat, ale w konsekwencji powstały bogate zbiory najbardziej pożądanych wyrażeń przyimkowych.

Dlaczego at home, a nie in home? Przecież w to in!
I called to my sister yesterday. No, you called your sister yesterday!
My brother is interested politics. No, your brother is interested in politics!
Do you ride on a bike? Znowu źle: Do you ride a bike? No, ale przecież na to on.

Tego typu przykładów można znaleźć bardzo wiele. Raz próbujemy tłumaczyć zwroty poprzez analogię do języka polskiego. Niestety, zazwyczaj wtedy okazuje się, że tak jest źle. Próbujemy więc powielać jakąś regułę. I znów rozczarowanie, bo okazuje się, że tak też jest niepoprawnie!

W tym ebooku znajdziesz 10 lekcji z wyrażeniami przyimkowymi, które są powszechnie stosowane i sprawiają Polakom kłopoty.

Rozdziały ułożone są tematycznie, np. TIME – CZAS, gdzie znajdziesz najpowszechniejsze zwroty związane z wyrażaniem czasu, np.: rano, w nocy, o piątej, za dwa dni, 5 sierpnia, w zeszłym tygodniu. Po wprowadzeniu danej grupy zwrotw przygotowane zostały przez autorkę ćwiczenia aktywizujące ten materiał, czyli takie, które pozwalają użyć danego zwrotu w kontekście.
Są to różnorodne ćwiczenia: od tłumaczeń, poprzez poprawianie błędów, testy wyboru, wypełnianie luk, zadania typu PRAWDA–FAŁSZ, gry w pojedynkę lub w parze, aż po wypowiedzi pisemne czy ustne. Każda lekcja zakończona jest testem z wyrażeń z danej lekcji oraz tych z poprzednich lekcji. Zdobywana wiedza jest więc systematycznie utrwalana i testowana.

Zobacz, jak wygląda przykładowa strona:

Strona 40

Do kogo adresowany jest ten ebook?

„Ebook ten kieruję do osób samodzielnie uczących się języka angielskiego, ponieważ jest wyposażony odpowiedzi. Aby korzystać z ebooka, należy znać przede wszystkim trzy czasy gramatyczne: present simple, present continuous i past simple, bo na nich oparta jest większość ćwiczeń.
Adresowany jest też do nauczycieli, ponieważ jest kompendium ćwiczeń na temat powszechnie używanych wyrażeń przyimkowych i może ułatwić i urozmaicić ich pracę.
Przykłady zawarte w ćwiczeniach pisane są w oparciu o błędy często popełniane przez samych uczących się. Pochodzą więc ‘z klasy’, co daje im przewagę nad ładnymi, lecz teoretycznymi zdaniami pochodzącymi z książek czy Internetu.”
Sylwia Bartkowiak

Zrób wrażenie na znajomych i samym sobie! 🙂

“Książka dobrze przedstawia dany temat. Podstawowe elementy zostały odpowiednio przedstawione w wyczerpujący sposób. Polecam.Anna S. ekolog
Gdy przerobisz już wszystkie zawarte w tej publikacji lekcje, to będziesz mógł dumnie stwierdzić, że opanowałeś w stopniu zaawansowanym angielskie wyrażenia przyimkowe. To fantastyczna nagroda za wytrwałość i konsekwencję! Jedyne, co musisz teraz zrobić, to złożyć zamówienie na tę publikację, wypełniając formularz poniżej. W ciągu kilku minut otrzymasz ją na swoją skrzynkę e-mail i będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę z angielskimi przyimkami 😉 Do dzieła!

Dodaj komentarz